Informacje

Nitkowanie - inna technika depilacji Nitkowanie - inna technika depilacji Hot

Wprowadzenie nitkowania do oferty zabiegów w salonie kosmetycznym może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dlaczego? Ponieważ usługa ta dopiero zyskuje na popularności wśród klientów gabinetów urody. Może czas wyjść naprzeciw gustom i mistrzowsko wyszkolić swoją umiejętność posługiwania się niepozorną nitką? Podobno dla chętnego nic trudnego!

Przyjrzyjmy się ewentualnościom. Można zdecydować się na kurs, na którym poznasz podstawy lub doszkolisz technikę. Istnieje też opcja samodzielnej nauki. W takim przypadku posiłkujesz się filmami instruktażowymi umieszczonymi w internecie. Niezależnie od wybranej drogi, na początku nitkowanie może wydać się skomplikowane, ale nie warto się zniechęcać. Metoda ta wymaga cierpliwości i ćwiczeń. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza. A po co to wszystko? By umiejętnie wydobywać piękno i wyrazistość spojrzenia ukrytą pod idealnie wyregulowanym kształtem brwi naszych klientek.

Istnieje wiele metod depilacji. W Polsce obok tradycyjnej pęsety lub wosku, coraz częściej spotkać się możemy z regulacją brwi za pomocą wspomnianej nitki. Threading, bo o tym mowa, na Wschodzie popularny był już od dawna. W krajach arabskich kobiety są specjalistkami w nitkowaniu. Tajniki wykonywania przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Dla muzułmanek to metoda pozbywania się zbędnego owłosienia numer jeden. Pozwala im nie tylko uzyskać idealny kształt brwi, ale także stanowi najlepszy sposób na osiągnięcie gładkiej, pozbawionej włosów skóry. W chwili obecnej nitkowanie zyskuje popularność również w Europie Zachodniej i Ameryce. Nie inaczej wygląda to w Polsce. W naszym kraju systematycznie przybywa gabinetów kosmetycznych oferujących tą usługę. Dlatego warto wiedzieć o niej więcej.

Jak to się robi?

Do zabiegu wykorzystuje się ok. 20 cm bawełnianej, cienkiej nici. Końce związuje się, w wyniku czego powstaje pętla. Nitkę zawija się na palcach dłoni, skręca (przypomina odwróconą 8) i przesuwa po depilowanym obszarze. W efekcie usuwany jest cały rząd włosków wraz z cebulkami. Kolejny zabieg zwykle powtarza się co 3-4 tygodnie.

Zalety nitkowania

W porównaniu z woskowaniem jest mniej bolesny. Nie powoduje wrastania włosów i może być stosowany u osób z wrażliwą oraz skłonną do podrażnień skórą, a zaczerwienienie pozabiegowe utrzymuje się przez zaledwie kilka minut. Jest szybkim, naturalnym i higienicznym sposobem regulacji brwi, bez użycia środków chemicznych, które mogą powodować alergię. Zabieg nie wymaga stosowania drogiego sprzętu. Nić po jednorazowym zastosowaniu jest wyrzucana. Nitkowanie jest świetną metodą usunięcia uporczywego wąsika. Sprawdza się przy neutralizowaniu nawet krótkich i cienkich włosów. Nie powoduje naciągania oraz rozciągania skóry, i co za tym idzie szybszego powstawania zmarszczek. Jest zabiegiem komfortowym polecanym zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.


Czytano: 17045
Ilość publikacji: 9
  Artykuł miesiąca:
  Wyróżnienia:
O autorze: Pasjonatka swojego zawodu, miłośniczka kosmetycznych nowości.


POLECAMY
więcej artykułów autora Roksana Makowska


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum