Informacje

Ile eko jest w eko-kremie? Ile eko jest w eko-kremie? Hot

Boom na kosmetyki z etykietką ekologiczne, naturalne, organiczne, czy biologiczne na rynku kosmetycznym widać już od kilku lat. Jak grzyby po deszczu wyrastają coraz nowsze produkty zawierające naturalne składniki z ekologicznych upraw.

Branży kosmetyków naturalnych nie uregulowano jeszcze żadnymi określonymi przepisami prawa, co niestety prowadzić może do różnego typu nadużyć. Pomóc w określeniu na ile dany produkt jest naturalny mają wszelkiego rodzaju organizacje certyfikujące. Warto zapamiętać chodź niektóre z nich, by polecić komuś, czy samemu wykorzystywać w pracy produkty, które rzeczywiście z ekologią mają coś wspólnego.

Certyfikaty honorowane w Unii Europejskiej wydają następujące organizacje:

ECOCERT – Francuskie stowarzyszenie działające w zakresie ochrony środowiska, które od 2002 roku kontroluje jakość ekologicznych kosmetyków. Aby produkt posiadał znak ECOCERT „ekologiczny i biologiczny kosmetyk” 95% stosowanych w nim surowców musi być naturalnego pochodzenia i pochodzić z upraw biologicznych. Znak „biologiczny kosmetyk” produkt uzyskuje, gdy jego składniki z biologicznych upraw stanowią, co najmniej 50% wszystkich składników.

BDiH - Bundesverband Deutscher Industrie und Handelsunternehmen - Federalny Związek Niemieckiego Przemysłu i Firm Handlowych oznacza kosmetyki naturalne znakiem "Kontrollierte Natur-Kosmetik". Produkt taki musi mieć zastosowane 95% roślinnych surowców z ekologicznych lub dzikich certyfikowanych upraw.

Cosmebio – Francuska organizacja, która w 2002 roku utworzyła Kartę Cosmébio zawierającą zestawienie składników i procesów wykorzystywanych do produkcji kosmetyków ekologicznych. Produkty opatrzone logo BIO lub ECO wydane przez Cosmebio zawierają składniki naturalne i pochodzenia naturalnego w ilości równej lub większej niż 95%.

Soil Association – Organizacja z Wielkiej Brytanii, która gwarantuje, iż produkt kosmetyczny z ich logo zawiera 95% składników wyprodukowanych ekologicznie.

Certyfikaty międzynarodowe wydane są przez:

NaTrue – Organizacja ta certyfikuje produkty kosmetyczne wyprodukowane zgodnie z normami europejskimi EC 834/2007 i EC 834/2007. Dodatkowo obok logo na kosmetyku widnieją również gwiazdki. Jedna gwiazdka oznacza kosmetyk naturalny, dwie gwiazdki - kosmetyk naturalny ze składnikami bio, trzy gwiazdki otrzymują kosmetyki organiczne.

COSMOS – Standard wydawany przez jednostki certyfikujące zrzeszone w European Cosmetics Standards Working Group. Swoim znakiem opatrują naturalne produkty kosmetyczne zawierające 95% surowców naturalnych, a także organiczne kosmetyki, w których dodatkowo 20% surowców musi pochodzić z certyfikowanych ekologicznych upraw.

Jeżeli zakupiony, czy używany eko-krem na opakowaniu zawiera znak którejś z wyżej wymienionych organizacji można mieć pewność, że jest to produkt m.in. bez składników modyfikowanych genetycznie, substancji zapachowych i barwników, nie zawierający substancji pochodzenia petrochemicznego (parafina, silikon, PEG). Każda z tych organizacji ma szereg kryteriów, jakimi kieruje się by wydać odpowiedniemu kosmetykowi swój certyfikat. Szczegółowe informację o tym znajdują się na stronach internetowych tych organizacji.


Czytano: 5750
Ilość publikacji: 1
  Artykuł miesiąca:
  Wyróżnienia:
O autorze: motocyklistka


POLECAMY
więcej artykułów autora Anna Pytel


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum