Informacje

Kwas azelainowy Kwas azelainowy Hot

Pojawił się na rynku kosmetycznym jako substytut kwasu migdałowego i glikolowego. Kwas azelainowy ze względu na swoje szerokie spektrum działania znalazł zastosowanie w leczeniu problemów skóry trądzikowej, atopowej, łuszczycowej, tej skłonnej do rumienia oraz z tendencją do zapalenia mieszków włosowych.

Działanie kwasu azelainowego

Wykazuje działanie przeciwbakteryjne zarówno dla bakterii tlenowych jak i beztlenowych, ponadto działa przeciwzapalne powstrzymując wolne rodniki. Sprawdza się w leczeniu trądziku zaskórnikowego i grudkowo-krostkowego. Przeciwdziała rozkładowi łoju i lipidów na składniki drażniące i nasilające zmiany trądzikowe. Zapobiega powstawaniu zaskórników poprzez wpływ na proces końcowej keratynizacji mieszków włosowych. Hamując tyrozynazę uniemożliwia powstawanie przebarwień, ponadto blokuje aktywność nadaktywnych melanocytów. Redukuje przebarwienia po trądziku sterydowym, polekowym, młodzieńczym, kosmetycznym, a także opryszczce.

Zastosowanie

Kwas azelainowy znalazł zastosowanie w leczeniu trądziku pospolitego. Dużym atutem omawianej substancji jest jej potrójna aktywność, czyli działanie przeciwzaskórnikowe, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Dodatkowo dzięki właściwościom wybielającym i zdolności hamowania tyrozynazy doskonale sprawdza się w leczeniu przebarwień skóry, głównie ostudy i przebarwień pozapalnych. Kwas azelainowy stosowany jest w leczeniu zapalnego i niezapalnego trądziku różowatego oraz w kuracjach skóry atopowej, skłonnej do podrażnień. Ponadto w leczeniu skóry skłonnej do rumienia, wrażliwej i płytko unaczynionej, a także w kuracji skóry łuszczycowej i ze skłonnością do zapalenia mieszków włosowych.

Wskazania do zabiegu

Przede wszystkim stosowanie kwasu azelainowego zaleca się przy zapalnym i niezapalny trądziku pospolitym oraz różowatym, łuszczycy, jak również zapaleniu mieszków włosowych. Rekomendowany jest dla cer naczyniowych, wrażliwych i tych skłonnych do rumienia. Znajdzie swoje zastosowanie przy melasmie, ostudzie i inne plamach barwnikowych oraz przebarwieniach pozapalnych.

Efekty stosowania kwasu azelainowego

Rezultatem skorzystania z możliwości omawianego kwasu jest zmniejszenie wydzielania sebum przez gruczoły łojowe, stąd bardziej matowa i gładka skóra o wyrównanym kolorycie i strukturze. Trzeba wspomnieć, że stan skóry trądzikowej ulega znacznej poprawie, następuje zmniejszenie porów, redukcja trądziku oraz likwidacja zaskórników. W przypadku skóry naczyniowej zaobserwować możemy eliminację rumienia i grudek. Nie można zapominać o fakcie, że kwas azelainowy wpływa na redukcję przebarwień i blizn potrądzikowych oraz regeneruje i odmładza cery wrażliwe i delikatne (peeling doskonały dla cery nietolerującej kwasu glikolowego lub migdałowego).

Stosowanie

Nie ma przeciwwskazań, aby zabieg ten być stosowany przez cały rok, czyli również latem. W celu uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 6-12 zabiegów przeprowadzanych w odstępach dwóch tygodni, ale dla poprawienia wyglądu skóry może być on stosowany jako kuracja jednorazowa. Warto wiedzieć, że jest przeznaczony również dla kobiet w ciąży, a po zastosowaniu kwasu azelainowego u pacjentek czasem pojawia się rumień, świąd, pieczenie czy złuszczanie skóry.


Czytano: 78722
Ilość publikacji: 8
  Artykuł miesiąca:
  Wyróżnienia:
O autorze:


POLECAMY
więcej artykułów autora Joanna Rogacka-Nowakowska


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum