Informacje

Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna! Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna! Hot

Od przyszłego roku zacznie obowiązywać nowe Rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji z zastosowaniem kas rejestrujących. Zgodnie z regulacjami prawnymi przygotowanymi przez resort finansów, salony kosmetyczne, fryzjerskie i kosmetologiczne będą musiały korzystać z urządzeń fiskalnych niezależnie od wielkości realizowanego obrotu. Czym powinna charakteryzować się kasa, aby spełniła oczekiwania gabinetu?

Kupno kasy to dopiero początek

Na polskim rynku dostępnych jest wiele kas fiskalnych. Począwszy od najprostszych urządzeń, które oferują podstawowe funkcje, na rozbudowanych rozwiązaniach technologicznych skończywszy. Szukając kasy warto pamiętać przede wszystkim o tym, że powinna ona być dostosowana do potrzeb salonu. Odpowiednie urządzenie może nie tylko wesprzeć wykonywanie codziennych obowiązków, ale także stać się wizytówką firmy. Marcin Ciechowicz, ekspert z Polskiego Centrum Kas Fiskalnych , tłumaczy, na które parametry i funkcje należy zwrócić uwagę: Funkcjonalność to oczywiście podstawa. W związku z tym kasa powinna zapisywać kopie paragonów fiskalnych w formie elektronicznej, umożliwiać zdefiniowanie wszystkich towarów lub usług, czy też pozwalać na korzystanie z klawiszy szybkiej sprzedaży. Jednak przydatne funkcje to nie wszystko. Szczególnie w przypadku salonu kosmetycznego liczą się też design urządzenia, solidne wykonanie oraz małe gabaryty.

Kupno odpowiedniej kasy fiskalnej wiąże się też z dopełnieniem określonych w przepisach procedur. Pierwszym etapem jest złożenie do Urzędu Skarbowego, minimum jeden dzień przed rozpoczęciem rejestracji sprzedaży towarów lub usług, zgłoszenia o planowanej liczbie urządzeń i miejscu ich stosowania. Następnie należy dopilnować, aby kasa została uruchomiona w trybie fiskalnym przez uprawnionego do tego serwisanta. Później trzeba poinformować o tym, najpóźniej w terminie siedmiu dni od fiskalizacji, Urząd Skarbowy. Na koniec właściciel salonu otrzyma numer ewidencyjny, który powinien zostać umieszczony w widocznym miejscu na urządzeniu. 

Aby dopełnić wszelkich formalności, najlepiej zakupić urządzenie kilka dni przed rozpoczęciem ewidencji sprzedaży. Przed fiskalizacją kasa działa w trybie szkoleniowym, więc można wykorzystać ten czas na oponowanie jej funkcji. Co więcej, przejście przez wszystkie etapy zainstalowania urządzenia pozwala na odzyskanie nawet 90% jego ceny netto, maksymalnie do 700 zł - wyjaśnia Ciechowicz

 

Kasy fiskalne, które sprawdzą się w gabinetach kosmetologicznych

Salony świadczące usługi kosmetyczne, fryzjerskie lub kosmetologiczne mogą wybrać dowolnego producenta lub dystrybutora urządzeń fiskalny, ale kasa powinna posiadać aktualną homologację Głównego Urzędu Miar. Co więcej, warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań technologicznych, które znalazły uznanie w oczach innych przedsiębiorców. Przykładami takich kas są Posnet Mobile HS EJ, Elzab K10 oraz Novitus Nano E – urządzenia tworzone przez wiodących producentów w Polsce.

Posnet Mobile HS EJ jest najmniejszą i najlżejszą wśród produkowanych obecnie kas fiskalnych. Wymiary urządzenia to jedynie 46 x 86 x 158 mm (wysokość, szerokość, długość), natomiast waga - zaledwie 400 g! Mobile HS EJ oferuje więc nie tylko komfort pracy w salonach dysponujących niewielką przestrzenią, ale także wygodę podczas mobilnej obsługi klientów, polegającej chociażby na dojeździe do klienta. Co więcej, kasa posiada moduł elektronicznej paragonów oraz bardzo szybki mechanizm drukujący, który umożliwia łatwą wymianę papieru.

Więcej informacji o Posnet Mobile HS EJ. 

 

Ciekawą propozycją jest także pierwsza kasa z kolorowym panelem dotykowym – Elzab K10. Jej obsługa nie różni się od korzystania z popularnych urządzeń mobilnych: smartfonów oraz tabletów. Kasa może się jednak pochwalić odpornym na zarysowania i szczelnym ekranem, a także dwuwarstwową obudową, która gwarantuje wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, w K10 zastosowano wszystkie przydatne rozwiązania technologiczne: moduł elektronicznej kopii paragonów, klawisze szybkiej sprzedaży oraz wydajny akumulator. Kasa cieszy się nie tylko dużym powodzeniem wśród użytkowników, ale także uznaniem u ekspertów. Urządzenie otrzymało m.in. Red Dot Design Award za niebanalne wzornictwo produktowe oraz nagrodę „Teraz Polska”.

 Szczegółowy opis parametrów Elzab K10.

 

Novitus Nano E jest pierwszą przenośną kasą fiskalną na rynku, która została wyposażona w moduł elektronicznej kopii paragonów. Dzięki temu urządzenie umożliwia przechowywanie danych dotyczących sprzedaży na karcie pamięci SD o pojemności 4 GB. Dodatkowo, model Nano E posiada alfanumeryczną klawiaturę, która pozwala na definiowanie klawiszy funkcyjnych, drukuje grafiki na paragonach fiskalnych, np. logo firmy, a także cechuje się małymi gabarytami i smukłą konstrukcją. Kasa została Laureatem XXII edycji konkursu Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Dowiedz się więcej o Novitus Nano E


Galeria

Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Czytano: 45451
Ilość publikacji: 2017
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Szkodliwa krzemionka?
Oko w oko
Intrakapilarny system usuwania naczynek™ już w Polsce!
Oko w oko
Powstrzymać siwienie włosów
Oko w oko
Przełom w badaniach nad komórkami
Oko w oko
Skąd pochodzą inhibitory tyrozynazy?
Oko w oko
Wydłużenie trwania zapachu perfum
Oko w oko
Mity zdrowego odżywiania
Oko w oko
Zmarszczki nie tylko na twarzy
Oko w oko
Jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na skórę?
Oko w oko
Kasa fiskalna Posnet Ergo i branża kosmetyczna – wybór idealny?
Oko w oko
Karboksyterapia - czyli jak zarabiać 26 000 zł miesięcznie
Oko w oko
Zaawansowany technologicznie system Elite Shape Face & Body !!!
Oko w oko
K-MED TECHNOLOGIES II
Oko w oko
Bioxidea Miracle 24 Faxe Mask – dlaczego pokochały ją gwiazdy?
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum