Informacje

Zabiegi dla poszukujących pracy? Zabiegi dla poszukujących pracy? Hot

Motywacje do znalezienia się w gabinecie kosmetyczki i kosmetologa są bardzo różne. Niektórzy klienci chcą sobie poprawić samopoczucie, inni podobać się w domu lub w pracy. Najnowsze badania pokazują, że dobrym powodem do podjęcia decyzji o skorygowaniu swoich niedoskonałości może być również poszukiwanie pracy.


Badania prowadzone w Izraelu przez ekonomistów z Ben-Gurion University w Negew pokazały, że największą szansę na znalezienie pracy mają przystojni mężczyźni i mniej atrakcyjne lub anonimowe pod względem wyglądu kobiety.

W analizach wzięto pod uwagę 2656 ofert pracy. Na każdą z nich odpowiedziano podobnym życiorysem zawierającym zdjęcie oraz pozbawionym fotografii.

W przypadku mężczyzn aplikujących o pracę największą szansę mieli najprzystojniejsi panowie - 19,9%. Nieco mniej urodziwi przedstawiciele płci brzydkiej uzyskiwali odpowiedz od pracodawcy już tylko w 13,7% przypadków. Najgorzej wypadali panowie, którzy nie załączyli zdjęcia do życiorysu. Tylko 9,2% z nich uzyskiwało szansę na nowe miejsce pracy.

Wynika z tego, że atrakcyjny mężczyzna musi wysłać średnio pięć CV, aby otrzymać przynajmniej jedną odpowiedź, podczas gdy mężczyzna mniej urodziwy musi ich wysłać aż 11 – wyjaśnia Ze'ev Shtudiner, jeden z autorów badania.

W przypadku kobiet sytuacja była diametralnie inna. Największe szanse na znalezienie pracy, miały autorki aplikacji pozbawionych zdjęcia (20-30%).

Podania ze zdjęciem były oceniane w zależności od sposobu rekrutacji. Jeśli poszukiwaniem pracowników zajmowały się firmy docelowe, atrakcyjne kobiety często padały ofiarą dyskryminacji i otrzymywały dwukrotnie mniej odpowiedzi. W przypadku rekrutacji prowadzonej przez agencje pośrednictwa pracy, nie zaobserwowano takich różnic.

W przeciwieństwie do krajów anglosaskich, takich jak USA, Kanada, Australia i Wielka Brytania, w Izraelu nie stanowi tabu umieszczenie swojej podobizny w CV. Decyzja ta pozostaje raczej w gestii kandydata. Fakt ten sprawia, że Izrael staje się właściwym miejscem do odkrycia wpływu zdjęcia i atrakcyjności, lub jej braku, na prawdopodobieństwo bycia zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjną – tłumaczy Bradley Ruffle, ekonomista z Ben-Gurion University.

Źródło: PAP Life


Czytano: 2487
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl
POLECAMY
więcej artykułów z tej kategorii


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum