Informacje

Koniec z nielegalnym oprogramowaniem w gabinetach! Koniec z nielegalnym oprogramowaniem w gabinetach! Hot

Chociaż komputer nie jest najbardziej niezbędnym urządzeniem w gabinecie kosmetyczki i kosmetologa, to może znacznie ułatwić prace, szczególnie, jeśli aktywnie prowadzimy stronę internetową lub rejestrację on-line. Niestety wydatki związane z unowocześnianiem naszego miejsca pracy nie kończą się w momencie zakupu sprzętu. Trzeba pomyśleć również o nabyciu odpowiedniego, a przede wszystkim legalnego oprogramowania...

Najnowsze dane pokazują, jak ogromne straty dla naszej gospodarki generuje instalowanie nielegalnych programów. Warto przyjrzeć się temu problemowi, tym bardziej, że nasze władze zapowiadają ostrą walkę z piractwem komputerowym.

Badania przeprowadzone przez IDC, na zlecenie Business Software Alliance (BSA) wykazały, że ograniczenie piractwa komputerowego w ciągu najbliższych 2 lat spowodowałoby wzrost korzyści gospodarczych o 35%. Mówiąc prościej: zmniejszenie liczby pirackich programów w Polsce z 54 do 44 % spowoduje utworzenie dodatkowych 1 812 miejsc pracy w branży nowych technologii, wzrost PKB o ponad 3 miliardy złotych i zwiększenie dochodów państwa z podatków o ponad 446 miliony złotych.

Takie dane jednoznacznie wskazują kierunek, w jakim w najbliższym czasie będą zmierzać nasze władze. Stawianie nacisku na eliminacje zjawiska instalowania pirackich kopii programów komputerowych w pierwszej kolejności skieruje uwagę kontrolerów na przedsiębiorców, a więc również na osoby prowadzące gabinety kosmetyczne i kosmetologiczne.

Być może nie wszyscy zdajemy sobie sprawę ze skali problemu i bagatelizujemy tego typu ostrzeżenia, warto więc powiedzieć, że w 2009 roku BSA otrzymało aż 281 zgłoszeń dotyczących instalowania przez polskich przedsiębiorców nielegalnego oprogramowania. Nałożone kary osiągnęły wysokość 821 tysięcy złotych.

Nie powinniśmy być obojętni na tego rodzaju praktyki. Wystarczy uświadomić sobie, że instalowanie nielegalnych programów dotyka w takim samym stopniu twórców i dystrybutorów, jak nas bulwersuje fakt, że klient nie uiści zapłaty za wykonaną usługę.

Źródło: interaktywnie.com


Czytano: 2127
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl
POLECAMY
więcej artykułów z tej kategorii


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum