Informacje

Jak NIE przyciągnąć klienta do gabinetu? Jak NIE przyciągnąć klienta do gabinetu? Hot

W Serwisie Kosmetologicznym często piszemy artykuły o tym, jak skutecznie przyciągnąć klienta do gabinetu. Dzisiaj przewrotnie skupimy się na tym, jak go wystraszyć.

Do napisania tego artykułu skłoniła mnie początkowo szokująca wiadomość o istnieniu gabinetów fryzjerskich, w których fryzjerki strzygą klientów ubrane w? bikini. Początkowo szokująca ? bo wydawało się do dość osobliwe, kiedy jednak zgłębiłam temat, okazało się że w całej Polsce jest bardzo dużo takich gabinetów.

O kosmetyczkach pracujących w bikini informacji na razie brak, ale to chyba dobry moment, żeby zastanowić się jak powinny wyglądać nasze relacje z klientami ? mężczyznami w zabiegach, które wymagają bliskiego kontaktu.

Czytając rozmaite branżowe fora internetowe, można odnieść wrażenie, ze zabiegiem dla mężczyzn, budzącym najwięcej kontrowersji jest depilacja okolic intymnych. Środowisko w tej sprawie jest podzielone. Pojawiają się liczne opinie, że panowie decydujący się na tego typu zabiegi są wyłącznie osobami poszukującymi nowych wrażeń, niekoniecznie estetycznych.

Z drugiej jednak strony, żyjemy w czasach, kiedy mężczyźni stają się stałymi bywalcami gabinetów, decydując się niemal na wszystkie dostępne dla kobiet usługi. Dlaczego zatem nie na takie? Jest to chyba klasyczna sytuacja, w której należy zachować właściwą proporcję pomiędzy absolutnym profesjonalizmem i zdroworozsądkowym podejściem do życia.

Jeśli jesteśmy w stanie w ogóle wykonywać takie zabiegi powinniśmy za każdym razem zastanowić się nad motywacja odwiedzającej nas osoby. Jeśli zauważymy jakieś oznaki nieczystych intencji ? lepiej odmówić dla własnego bezpieczeństwa i komfortu psychicznego. Zawsze istnieje ryzyko, że źle kogoś ocenimy i stracimy klienta, ale w tej sytuacji przede wszystkim musimy myśleć o sobie.

W wypadku, kiedy sama myśl o nagim mężczyźnie wywołuje w nas atak śmiechu lub zmianę koloru twarzy na ciemno bordowy, lepiej w ogóle nie podejmujmy się przeprowadzania takich zabiegów i zostawmy to bardziej doświadczonym koleżankom.

Kolejną sporną kwestią jest także zabieg masażu, względem którego klienci ? mężczyźni mają czasami zbyt wybujałe oczekiwania. Tutaj ważna jest właściwa ocena sytuacji i szybka reakcja. Mamy prawo nie godzić się na wysłuchiwanie nieprzyjemnych docinek, nie mówiąc już o niewłaściwych gestach czy propozycjach. Wszystkie takie sytuacje trzeba natychmiast zgłaszać swoim przełożonym. Jeśli sami jesteśmy właścicielem gabinetu, powinniśmy zrezygnować z przyjmowania takiego klienta, lub w bardziej drastycznych przypadkach skierować sprawę do odpowiednich organów.

Tak naprawdę chyba wszystko zależy od kultury i dobrych intencji naszych klientów. U osoby mającej zbyt wysokie oczekiwania wobec naszej pracy, nawet zwykłe przytrzymywanie dłoni podczas zabiegu manicure może być niewłaściwie zinterpretowane. Z drugiej jednak strony, osoby, które chcą wyłącznie profesjonalnego zabiegu kosmetycznego nie będą nas krępowały, nawet podczas tak delikatnej czynności jak depilacja okolic intymnych.

Ważne jest jednak to, aby za wszelką cenę unikać wszystkich sytuacji, które mogłyby dać klientom pretekst do niewłaściwego zachowania. Powinniśmy zachowywać zdrowy dystans, żeby nikt nawet nie próbował nam zarzucać kłamstwa, czy przypisywać winy, kiedy niesmaczne żarty posuną się o krok za daleko.


Czytano: 4088
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl
POLECAMY
więcej artykułów z tej kategorii


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum