Informacje

Czy podczas zabiegu mogę zostawić pacjenta? Czy podczas zabiegu mogę zostawić pacjenta? Hot

To pytanie zadaje sobie wiele osób pracujących w gabinetach kosmetycznych. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, warto jednak trzymać się kilku zasad, które pomogą w codziennej pracy.

Osoby korzystające z naszych usług mają odmienne upodobania jak również wymagania, co do sposobu świadczonych usług. Większość z nas jest przekonana, że klienta absolutnie nie powinno się zostawiać samemu w gabinecie. Inni koledzy po fachu twierdzą, że czas działania nałożonej maseczki lub peelingu można rewelacyjnie wykorzystać na dopicie porannej kawy lub konsumpcję posiłku. Obie strony mają rację, jednak wszystko zależy od klienta.

Kiedy można zostawić klienta samego w gabinecie?

Na takie chwilowe opuszczenie miejsca zabiegu możemy pozwolić sobie tylko wtedy, kiedy klient zasypia lub jest bardzo zrelaksowany. Wówczas nasza obecność na nic się nie przyda podczas kolejnych 15 min.

Przed wyjściem musimy upewnić się czy:

  • maseczka nie spływa,
  • pacjent nie odczuwa jakiegokolwiek dyskomfortu (pieczenie, świąd).

Niektórzy z nas podczas 15 minutowego relaksu pacjenta popełniają ogromny błąd myjąc miski, układając kosmetyki lub czyszcząc sprzęt. Należy pamiętać, że dopiero po wyjściu klienta z gabinetu możemy przystąpić do jego porządkowania przed następnym klientem. Każdemu z nas pewnie zdarzyło się upuszczenie miski lub strącenie kosmetyku - nie można stresować klienta myślą, że za chwilę coś spadnie na niego.

Innym "przestępstwem" osoby wykonującej zabieg jest przerwa wykorzystana na papierosa. O negatywnych skutkach tego czynu chyba nie warto pisać.


Nie musimy przebywać z klientem również podczas moczenia stóp przed zabiegiem pedicure. Ten czas klient wyśmienicie spędza czytając najnowszą prasę lub plotkarskie gazety.

Kiedy nie można zostawić klienta samego w gabinecie?

Pod żadnym pozorem nie możemy zostawić klienta, który po raz pierwszy skorzystał z naszych usług. W czasie działania nałożonej maseczki możemy wykonać masaż dłoni lub relaksacyjny masaż karku lub ramion, ewentualnie możemy dowiedzieć się czegoś więcej o potrzebach naszego klienta.
Absolutnie nie możemy wyjść, kiedy zuważamy zdenerwowanie klienta, jak również "wyczuwamy" jego potrzebę obecności drugiej osoby. Niektórzy klienci chcą, aby w pobliżu zawsze znajdowała się osoba wykonująca zabieg lub najzwyczajniej pragną rozmowy. Osoba przeprowadzająca zabiegi to równocześnie dobry psycholog, który zawsze wysłucha i postara się znaleźć najlepsze rozwiązanie problemu.


Jakie zabiegi dyskwalifikują nas do pozostawienia klienta?

Wśród nich znajdą się na pewno:

  • peelingi chemiczne, kwasami BHA i AHA (należy dokładnie obserwować skórę pacjenta, jednocześnie zbierając wywiad odnośnie samopoczucia klienta),
  • maski algowe (wielokrotnie zdarza się, że pomimo dobrze przyrządzonej konsystencji maska zaczyna spływać, musimy wówczas wykonywać delikatną korektę),  
  • maski gipsowe (nawet osoby, które twierdzą, że absolutnie nie należą do grupy klaustrofobików, mogą odczuwają silny lęk po tego rodzaju masce, warto kontrolować reakcje pacjenta i w razie problemu natychmiast ją zdjąć).

Warto pamiętać, że nawet jeżeli nasza nieobecność trwa nie dłużej niż kilkanaście minut, zawsze powinniśmy kontrolować czy wszystko w porządku z klientem.


Czytano: 3139
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów z tej kategorii


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum