Informacje

Dotacje unijne: brać czy nie? Dotacje unijne: brać czy nie? Hot

Większość obecnych i przyszłych właścicieli gabinetów z trudem walczyła o pieniądze przyznawane z dotacji unijnych. okazuje się, że wymogi, które muszą spełniać firmy stanowią barierę nie do pokonania.

Starania o dotacje unijne wcale nie są takie proste, a lista przeszkód w staraniach o ich otrzymanie jest wyjątkowo długa.
Ponadto nie oszukujmy się, ale bez własnego wkładu nie mamy co marzyć o własnym gabinecie. Powodów, dla których wielu przedsiębiorców rezygnuje z ubiegania się o fundusze unijne jest dosyć dużo. Wśród nich dominują takie jak: niejasne kryteria przyznawania dotacji, niezrozumiałe założenia oraz trudności w dostosowaniu własnego projektu do unijnych priorytetów.
Ponadto w wielu przypadkach dotacje unijne są przyznawane na zasadzie refundacji, ale to oczywiście zależy od programu. W tym wypadku beneficjent musi dysponować sporą ilością gotówki.

Pomocne mogą okazać się firmy oferujące pomoc w przyznawaniu dotacji unijnych i sprawowaniu opieki nad całą operacją, a także szkolenia doszkalające.
Jak pisze Rzeczpospolita najwięcej problemów biurokratycznych jest z tzw. dotacjami na zatrudnienie pracowników. Urzędnicy "czepiają" się niemal wszystkiego, a największe trudności są podobno z dostarczaniem faktur.
Ewa Fedor z Konfederacji Pracodawców Polskich informuje, że wszystkie przepisy są po to, aby Polacy mogli korzystać z dotacji w uczciwy i przejrzysty sposób.
Okazuje się, że większość obowiązków nakładanych na firmy nie ma nic wspólnego z realiami prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Są one konsekwencją twórczości i nadgorliwości urzędniczej.
Z drugiej jednak strony gdyby przepisy były mniej restrykcyjne okazało by się, że pozyskiwane fundusze nie mają nic wspólnego z prowadzoną firmą.

Mimo wszystko marzenia o własnym gabinecie będą bardziej realne gdyż podjęto decyzje o upraszczaniu formalności, a ma się tym zająć eksperci z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

 

Źródło: Rzeczpospolita


Czytano: 4845
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów z tej kategorii


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum