Informacje

Czy biznes plan lepiej napisać samodzielnie czy zlecić firmie? Czy biznes plan lepiej napisać samodzielnie czy zlecić firmie? Hot

Droga Redakcjo! Planuje otworzyć gabinet i pozyskać środki unijne. Uważam jednak, że nie poradzę sobie z napisaniem biznes planu. Czy rozsądne jest zlecenie tej czynności firmie konsultingowej?

~Aleksandra, Lublin

Pani Aleksandro,

Biznes plan powinien być dostosowany do specyfiki regionu, wielkości gabinetu, wyposażenia i planowanej oferty zabiegowej. Z tego względu powinien być unikalny dla każdego przedsiębiorstwa. Napisanie odpowiedniej dokumentacji można zlecić wyspecjalizowanym instytucjom lub przygotować go samodzielnie, korzystając na przykład ze wskazówek, które udzielamy. Na łamach Serwisu zostanie opublikowany w częściach szczegółowy biznes plan centrum kosmetycznego. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom i szczegółowym opisom, proces tworzenia biznes planu we własnym zakresie będzie ułatwiony.

Jeśli chce Pani być pewna, że biznes plan zostanie stworzony poprawnie, to oczywiście można zlecić jego wykonanie firmie zewnętrznej. Proszę jednak zwrócić uwagę, że straci Pani szanse na dokładne przemyślenie wszystkich aspektów dotyczących startu i rozwoju gabinetu. Pisanie biznes planu we własnym zakresie pozwala spojrzeć na działalność poprzez pryzmat codziennych problemów, dokładnie przeanalizować ofertę zabiegową i dostosować ją do potrzeb rynku.

Powierzając opracowanie dokumentu specjalistom w tym zakresie musi Pani liczyć się z wysokimi kosztami. Będzie Pani miała jednak pewność, że otrzyma profesjonalnie napisany przez doświadczoną firmę biznes plan, który można załączyć do wniosku unijnego.

Napisanie biznes planu we własnym zakresie pozwala na dokładne przeanalizowanie własnych koncepcji i sprzyja powstaniu spójnej jednolitej strategii. Ocena zagrożeń i możliwych problemów jest utrudniona w przypadku powierzenia całości prac nad projektem firmie zewnętrznej. Wynika to przede wszystkim z występujących specyficznych zależności w każdym rodzaju działalności. Tak na prawdę nikt nie będzie w stanie więcej powiedzieć o tworzonym gabinecie niż Pani sama. 

Problemem jednak może być brak doświadczenia w opracowaniu biznes planu oraz dobrej znajomości zasad rachunkowości, marketingu, finansów. 

Należy również zwrócić uwagę, że jedną z głównych przyczyn nie przyznania dotacji jest nieprawidłowo wypełniony wniosek (w tym biznes plan).

Bardzo dobrym rozwiązaniem w tym przypadku jest stworzenie biznes planu we własnym zakresie, a następnie powierzenie skontrolowania jego struktury i zaopiniowania przez odpowiednią firmę konsultingową.


Czytano: 3332
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl
POLECAMY
więcej artykułów z tej kategorii


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum