Informacje

Wnętrze w stylu wellness Wnętrze w stylu wellness Hot

Holistyczne podejście do życia staje się coraz bardziej popularne nie tylko w branży kosmetycznej i spa, czy wśród producentów żywności, ale także w projektowaniu wnętrz.

 

Przekłada się to na coraz większe zainteresowanie meblami i dodatkami, wykonanymi z materiałów w 100% naturalnych. Dbałość o zdrowie i dobre samopoczucie każe nam otaczać się przedmiotami, które mają pozytywny wpływ na nasz organizm.

W odpowiedzi na ten nurt na rynku pojawiają się coraz częściej wysokiej klasy meble z bambusa. Są one zazwyczaj dostępne w trzech odmianach tej rośliny: naturalnej ciemniej, jasnej i ? trochę rzadziej spotykanej -  tygrysiej. Podczas obróbki, meble z bambusa pozbawiane są szkodliwych substancji, które mogłyby zagrażać zdrowiu i wywoływać alergie. Niektórzy producenci poddają swoje wyroby systematycznym kontrolom ryzyka pod względem zdrowia, dzięki czemu odznaczają się one najwyższą jakością.

Najnowsze meble przystosowane są nawet do strefy klimatycznej w Europie, gdyż wiadomo, że naturalny bambus czuje się najlepiej w warunkach ciepłych i wilgotnych. Dzięki specjalnym technologiom meble z bambusa pozbawione są rys i szczelin, co zapobiega pękaniu materiału, skrzypieniu mebli i nadaje im stabilność.

Na rynku pojawiają się coraz bardziej oryginalne w formie łóżka, sofy i wygodne fotele, ale także krzesła, biurka i stoły, które mogą być prawdziwą ozdobą dla naszego wnętrza.

Bambus jest bardzo lekki, a jednocześnie wytrzymały. Sprawdza się także jako materiał na parkiet podłogowy, ponieważ doskonale tłumi hałas, czyniąc wnętrze cichym, ciepłym i przyjaznym dla człowieka.

Warto otaczać się pięknymi i naturalnymi przedmiotami, bo dzięki nim łatwiej odnaleźć równowagę zarówno w sobie samym, jak i w swoim otoczeniu.

 


Czytano: 2143
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów z tej kategorii


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum