Informacje

Jedno okienko już ruszyło Jedno okienko już ruszyło Hot

Od dzisiaj rusza jedno okienko. Wystarczy wypełnienie trzech druków w urzędzie gminy, aby przedsiębiorca mógł rozpocząć działalność gospodarczą. W piątek 27 marca ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wzoru wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej.


W pierwszych dniach przyjmowania wniosków mogą jednak wystąpić kłopoty. W Warszawie uproszczony system zostanie wprowadzony we wszystkich 18 urzędach dzielnic. Wnioski o wpis do ewidencji działalności gospodarczej będą składane tak jak dotychczas ? w wydziałach obsługi mieszkańców.

Urzędnicy będą przesyłali dane do naczelnika urzędu skarbowego, urzędu statystycznego oraz właściwej jednostki terenowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub centrali Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wraz z kopią zaświadczenia o wpisie w ewidencji. Jeżeli przedsiębiorca nie będzie miał nadanego numeru NIP, to gdy go już otrzyma od naczelnika urzędu skarbowego, sami pracownicy gminy uzupełnią wniosek o ten numer i przekażą go do ZUS lub KRUS.

We wszystkich urzędach gmin,  w początkowym okresie będzie można składać druki wyłącznie w formie papierowej. Uruchomienie elektronicznego formularza w wielu urzędach może zająć kilka tygodni.

Ale nawet gdy elektroniczne formularze będą dostępne, możliwość rejestracji firmy, jej zawieszenia czy likwidacji będzie dostępna tylko dla osób dysponujących bezpiecznym podpisem elektronicznym. Pozostali mogą wprawdzie wypełnić formularz w Internecie, ale zostaną wezwani do jego podpisania do gminy. Tym, którzy nie mogą się osobiście pojawić w urzędzie, pozostaje przesłanie papierów listem poleconym i dołączenie do tego notarialnego poświadczenia podpisu.

źródło: Rzeczpospolita

 


Czytano: 2726
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl
POLECAMY
więcej artykułów z tej kategorii


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum