Informacje

Kosmetyczny pojedynek w słońcu Kosmetyczny pojedynek w słońcu Hot


Specjalne półki na słoneczne kosmetyki pojawiły się w supermarketach jeszcze przed majowym weekendem. Najwięksi producenci, na czele z giełdową Kolastyną, już od początku marca walczyli, by się na nich zmieścić. ? Na tym rynku trzeba na czas mieć dobrą ofertę handlową i jak najszerszą dystrybucję ? mówi Agnieszka Czółnowska, brand menedżer kosmetyków słonecznych w Dax Cosmetics.

O wielkości sprzedaży decyduje też pogoda w sezonie letnim. Wprawdzie popularność letnich wyjazdów na południe Europy nieco zmniejszyła pogodową zależność, ale i tak słoneczne lato nad Bałtykiem skutecznie nakręca sprzedaż. Przede wszystkim w tradycyjnych sklepach i kioskach, gdzie kupujemy co drugi ze słonecznych kosmetyków.

O wyceniany na ponad 91 mln zł rynek produktów do opalania, po opalaniu i samoopalających rywalizują dziś wszystkie duże firmy kosmetyczne, na czele z Niveą i L?Orealem. Kusi ich szybkie tempo wzrostu sprzedaży, która w 2007 r. zwiększyła się o ponad 12 proc., a w tym roku powinna utrzymać podobną dynamikę.

Mocną pozycję na rynku mają krajowe firmy, na czele z Kolastyną, która od lat utrzymuje w Polsce pozycję lidera w sprzedaży słonecznych kosmetyków. Jest też jednym z największych graczy w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Przewaga Kolastyny na krajowym rynku w ostatnich latach nieco osłabła. Anna Mamczur, dyrektor marketingu grupy, przyznaje, że konkurencja wśród szóstki największych producentów jest bardzo duża.

kliknij aby powiększyć

Kosmetyczny pojedynek w słońcu Wyścig na jak najwyższe filtry przeciwsłoneczne ograniczyły ostatnio unijne przepisy, które ujednoliciły symbole ochrony przeciwsłonecznej (maksymalnie do SPF 50). W zamian firmy prześcigają się w promocjach, wymyślnych opakowaniach i w dodatkowych składnikach. W rezultacie dzisiejsze kosmetyki do opalania mają rozświetlać i ujędrniać skórę, modelować i wyszczuplać, a nawet pomagać powstrzymać starzenie.

Jak wynika z ostatnich danych badającej rynek kosmetyczny firmy MEMRB, Kolastynę od głównego rywala Dax Cosmetics dzieli już tylko niecały punkt procentowy. Pod koniec tego lata układ sił może się zmienić, bo na wakacje obie firmy planują akcje promocyjne na bałtyckich plażach. ? Staramy się tak dobierać terminy i miejscowości, by nie zderzyć się z Kolastyną ? wyjaśnia Agnieszka Czółnowska.

Plażowe akcje promocyjne m. in w Sopocie i Gdańsku planuje też gdańska Ziaja, która po dłuższym okresie przerwy, w ostatnich latach znów stanęła do walki o słoneczny rynek. ? Polacy są coraz bardziej zamożni, więc ten segment rozwija się coraz lepiej ? ocenia Zenon Ziaja, szef i założyciel firmy.

 

źródło: Rzeczpospolita

Czytano: 3471
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl
POLECAMY
więcej artykułów z tej kategorii


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum