Informacje

Nawet 74 tys. zł na własny gabinet? Nawet 74 tys. zł na własny gabinet? Hot

Studenci będą mogli otrzymać nisko oprocentowaną pożyczkę do kwoty ok 74 tys. zł na założenie własnej firmy . Czy znaczy to, iż absolwenci kierunków kosmetologia i pokrewnych zamiast szukać pracy w salonach zajmą się rozkręcaniem własnych urodowych biznesów?

W celu zmniejszenia bezrobocia wśród osób dopiero co wkraczających na rynek pracy Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (MpiPS) zaproponowało nowe rozwiązanie. Młodzi Polacy jeszcze w trakcie nauki w szkole wyższej będą mieli możliwość wzięcia niskooprocentowanego kredytu na założenie firmy z możliwością ubiegania się jego umorzenie. Zarówno studenci jak i eksperci rynku pracy mocno kibicują temu projektowi.

Od 2014 roku o pożyczkę mogą wnioskować osoby na ostatnim roku studiów oraz absolwenci szkół wyższych w ciągu 24 miesięcy od uzyskania dyplomu. Pożyczka na założenie własnej firmy wyniesie do 100 proc. kosztów przedsięwzięcia. Wnioskodawca otrzyma maksymalnie 20-krotność przeciętnego wynagrodzenia, czyli ok. 74 tys. zł (na podstawie obecnych wskaźników). Oprocentowanie wyniesie 1 proc. Weryfikacja wniosku będzie przeprowadzana na podstawie przedstawionego bankowi biznesplanu. Natomiast okres spłaty kredytu wyniesie 7 lat z możliwością skorzystania z 12-miesięcznej karencji. Będzie można ubiegać się również o umorzenie jego części.

Dlaczego ten projekt wart jest pochwalenia? Ponieważ wspiera młode osoby jeszcze zanim wejdą na rynek pracy. Ponadto zapobiega powiększającemu się bezrobociu wśród naszych obywateli. Dzięki takiemu rozwiązaniu absolwent unika rejestracji w urzędzie pracy w celu ubiegania się o pomoc ze środków FP. Nie można zapomnieć również o fakcie, że uczy przedsiębiorczości młodych Polaków jeszcze na studiach, wtedy kiedy mają mnóstwo pomysłów na własny biznes, ale brakuje im środków na ich realizację.

Zachęcamy studentów kosmetologii do zapoznania się ze szczegółami projektu zaproponowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Warto dowiedzieć się więcej, by skorzystać z nisko oprocentowanej pożyczki na rozkręcenie własnej firmy. Nie przegapcie doskonałej okazji, by stworzyć własny, wymarzony salon czy niepowtarzalny gabinet!

Źródło: gazetaprawna.pl


Czytano: 2901
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl
POLECAMY
więcej artykułów z tej kategorii


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum