Informacje

Nawodnij skórę dzięki pszenicy Nawodnij skórę dzięki pszenicy Hot

Przyjmowanie suplementów zawierających bogaty w ceramidy ekstrakt z pszenicy przez 3 miesiące może poprawić poziom nawodnienia skóry, zmniejszyć jej szorstkość i zaczerwienienia.

Ceramidy to specyficzne związki lipidowe, stanowiące 35-40% przestrzeni komórkowej warstwy rogowej skóry. Biorą one udział w utrzymywaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia skóry.

Bogaty w ceramidy ekstrakt z pszenicy, został uzyskany przez firmę Hitex w dwóch formach oleju i sypkiego proszku, co zamieszczono w publikacji w International Journal of Cosmetic Science. Przeprowadzone testy in vitro i badania kliniczne wykazały obiecującą skuteczność obu tych form na nawodnienie skóry. Badaniu poddano kobiety w wieku 20-63 lat mające suchą lub bardzo suchą skórę. Przyjmowały one ten ekstrakt lub placebo przez 3 miesiące po 350 mg dziennie. Przed rozpoczęciem i po zakończeniu badania ich skórę nóg, rąk i twarzy przebadano dermatologicznie. Oceniono jej suchość, szorstkość oraz rumień.

Uczestniczki odczuwały sporą poprawę stanu skóry podczas całego eksperymentu. Przyjmowany preparat był dobrze tolerowany przez ich skórę, co przyznały same badane, jak również badający je dermatolodzy. Poziom nawodnienia skóry kobiet przyjmujących ekstrakt znaczne wzrósł w porównaniu do osób otrzymujących placebo. Różnica ta była szczególnie zauważalna w przypadku skóry rąk – 35,1% wzrost nawodnienia skóry wśród osób przyjmujących suplement i zaledwie 0,85% dla grupy otrzymującej placebo. Zauważono również zmniejszenie szorstkości skóry i jej zaczerwienień. Wyniki takie uzyskano bez względu na stosowaną formę ekstraktu.


Galeria

Nawodnij skórę dzięki pszenicy
Czytano: 6075
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum