Informacje

Świeże wieści z frontu walki z nowotworami Świeże wieści z frontu walki z nowotworami Hot

Pod koniec tygodnia dostarczamy świeżą porcję wieści na temat nowych badań nad leczeniem nowotworów. Tym wzięte pod lupę zostały: wino, herbata, śliwki, brzoskwinie i gąbki morskie.Od dawna wiemy, że czerwone wino i zielona herbata posiadają udowodnione działanie przeciwnowotworowe. Właściwości te związane są głównie z dużą zawartością polifenoli. Ostatnie badania potwierdziły wcześniejsze doniesienia, ale również dostarczyły informacji na temat mechanizmu działania tych związków. Udowodniono, że zielona herbata i wino posiadają silniejsze niż do tej pory sądzono narzędzie w walce z nowotworami.

Mechanizm tego działania związany jest z przerwaniem ważnej ścieżki sygnałowej komórek, niezbędnej dla wzrostu raka prostaty. Ta sama ścieżka (SphK1/S1P) dotyczy również innych nowotworów min. raka piersi, jelita grubego i innych nowotworach układu pokarmowego.

Najnowsze odkrycie daje nie tylko możliwość wykorzystania nowych związków (EGCg i polyphenon E) w walce z nowotworami, ale także pozwoli w przyszłości opracować inne substancje o podobnym mechanizmie działania.

Kolejną badaną substancją o właściwościach przeciwnowotworowych jest syntetyczny odpowiednik obecnej w gąbkach morskich halichondryny B Jest to metanosulfonian eribuliny (lub mesylan eribuliny), który ma zdolność hamowania podziałów komórek. Związek stabilizuje mikrotubule, odpowiadające za rozdział materiału genetycznego do komórek potomnych. Nową substancję testowano w Instytutucie Medycyny Molekularnej w Leeds na pacjentkach z nawracającym lub dającym przerzuty rakiem piersi.

Ostatnie omawiane badania dotyczyły bardziej powszechnych surowców, a mianowicie śliwek i brzoskwiń. Ich działanie przeciwnowotworowe jest spowodowane również obecnością związków fenolowych. Naukowcy z ośrodka badawczego Texas AgriLife Research w College Station w Teksasie udowodnili, że oba ekstrakty (z ciemnej odmiany śliwek oraz z brzoskwiń) niszczą komórki agresywnego raka piersi, oszczędzając zarazem komórki zdrowe. Ekstrakt z brzoskwini uzyskuje lepsze wyniki.

Źródło: PAP, Kopalnia Wiedzy, www.rmf24.pl


Czytano: 5574
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum