Informacje

Skóra wokół oczu naszą wizytówką Skóra wokół oczu naszą wizytówką Hot

Według najnowszych badań skóra wokół oczu stanowi zwierciadło naszego samopoczucia, a także może wskazywać na nasz wiek. Estetycznie wyglądająca skóra okolic oczu może ujmować nam lat, podczas gdy niezadbana może nas postarzać.

Peter Rubin, chirurg plastyczny oraz profesor na Uniwersytecie w Tennessee, twierdzi, że skóra wokół oczu jest naszą wizytówką, która od razu zdradza rodzaj wykonywanej pracy oraz nasze samopoczucie. Profesor wraz z kolegami przedstawili badania dotyczące tego, jak ludzie oceniają wiek i znużenie. Inaczej mówiąc, gdzie w rzeczywistości ludzie się przyglądają?

W badaniach wzięło udział 47 studentów, w tym 15 mężczyzn i 32 kobiety, którzy mieli za zadanie przyglądać się fotografiom 48- letnich ludzi na ekranie monitora, oceniać ich wiek oraz poziom znużenia.  Monitor analizował odbicia z oka w celu ustalenia w jakim kierunku uczestnicy badania kierowali swój wzrok.

Analiza wykazała,że w celu oceny wieku ludzi, studenci spoglądali na okolice oczu (46%), następnie nos (19%), czoło (13%) oraz obszar między brwiami (11%). Pomiary były niemal identyczne gdy uczestnicy doświadczenia mieli za zadanie ocenić znużenie.

Naukowcy zastanawiali się dlaczego tak duży procent studentów kierował swój wzrok właśnie w region skóry oczu, która zajmuje około 21% twarzy.

Jak się okazuje powieki są najcieńszą skórą na ciele, na której szybko widoczne się takie defekty jak: opuchlizna bądź zmarszczki wynikające nie tylko z grawitacji, lecz w głównej mierze z braku ochrony przed promieniowaniem UV.

Warto zatem zwrócić szczególną uwagę właśnie na skórę wokół oczy. W pielęgnacji należy zwrócić uwagę na:

  • Demakijaż, który musi być wykonywany przed snem. Płatki nasączone specjalnym płynem należy przyłożyć do powieki, chwilę odczekać, a następnie zmywać. Warto pamiętać, że do skóry wokół oczy nie można stosować tych samych preparatów stosowanych do pielęgnacji skóry tłustej, gdyż mogą ją nadmiernie wysuszać.
  • Stosowanie kremu, które powinno być rutynową czynnością rano i wieczorem. Możemy zastosować ten sam krem, który używamy do pielęgnacji skóry twarzy, pod jednym warunkiem, że nie jest to krem matujący, ani przeznaczony do walki z trądzikiem (preparaty takie zawierają często liczne składniki bakteriobójcze, zmniejszające wytwarzanie sebum, które mogą niekorzystnie wpływać na skórę obszaru oczu). Rano należy zwrócić szczególną uwagę, aby preparat ten zawierał filtry anty UV A i UVB. Kosmetyk należy nakładać wzdłuż granicy oczodołu oraz na górną powiekę, można go delikatnie wklepać.
  • Wieczorem warto wykonać masaż skóry wokół oczu. Po nałożeniu kosmetyku, za pomocą środkowych palców, wykonujemy okrężne ruchy, rozpoczynając od kącika wewnętrznego, w kierunku górnej powieki, kończąc również na kąciku wewnętrznym (nie należy zbyt mocno rozciągać skóry).
  • Okłady i maski na okolicę oczu nierzadko przynoszą doskonałe rezultaty. W profesjonalnym gabinecie można wykonać m.in. maskę algową, nałożyć płaty kolagenowe. W domowym zaciszu idealnym sposobem na rozjaśnienie skóry wokół oczu są okłady z ogórka.

Czytano: 8001
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum