Informacje

Badania dowodzą istnienia powiązań pomiędzy dietą, a trądzikiem Badania dowodzą istnienia powiązań pomiędzy dietą, a trądzikiem Hot

Wielu z nas zaprzecza doniesieniom o negatywnym wpływie spożywania słodyczy na cerę. Czy czekolada i chipsy faktycznie nasilają objawy trądzika? Czy prawidłowo dobrana dieta może znacząco wpłynąć na polepszenie stanu skóry?

Nowe badania przeprowadzone w Norwegii miały na celu sprawdzenie wpływu diety na trądzik.
Wykwity trądzikowe takie jak: krosty, grudki, mogą być zmorą dla młodego człowieka.

Badania przeprowadzone w Norwegii, których rezultaty zostały opublikowane w czasopiśmie BMC Public Health dowiodły, że istnieje powiązanie pomiędzy trądzikiem, a dietą oraz problemami związanymi ze zdrowiem psychicznym, zarówno u mężczyzn jak i kobiet.


Jon Anders Halvorsen, naukowiec z Uniwersytetu w Oslo wraz ze współautorami z Lhasy, Tybetu i Bostonu, aby poznać wszystkie możliwe przyczyny trądziku przeanalizowali przypadki 3,775 nastolatków. W tym celu sporządzono ankietę monitorującą ich dietę, styl życia oraz stan psychiczny. Uczestnicy badania opisywali własne doświadczenia z trądzikiem, dzięki czemu naukowcy zdobyli pełen obraz statusu socjodemograficznego młodych ludzi w Norwegii.

Badanie wykazało ścisły związek pomiędzy trądzikiem a spożywaniem dużej ilości czekolady i chipsów, przy jednoczesnym niedoborze warzyw. Wśród dziewcząt duże znaczenie ma dieta uboga w surowe i świeże warzywa. Sugeruje to, że niski indeks glikemiczny może pełnić funkcję ochronną przed rozwojem trądziku.
Dr Halvorsen powiedział: - Nasze badanie wskazuje na możliwy związek pomiędzy dietą a trądzikiem. Jednakże, kiedy zajęliśmy się symptomami depresji i lęku, rola diety okazała się mniej wyraźna. Z drugiej strony związek pomiędzy trądzikiem a problemami psychicznymi był wciąż silny, również przy stosowaniu odpowiedniej diety.

- To wskazuje, że problemy natury psychicznej mają wpływ na występowanie trądziku - dodał. - Jest za wcześnie, aby sformułować oparte na dowodach porady w zakresie diety dla nastolatków z trądzikiem. Mam nadzieję, że to badanie zachęci lekarzy do pomagania nastolatkom w leczeniu trądziku, a naukowców do znalezienia środków zapobiegawczych. Młodym ludziom się to należy-podsumował dr Halvorsen.

W trakcie pielęgnacji gabinetowej należy informować swojego klienta, że skuteczna walka z trądzikiem to podejście holistyczne. Jedynie odpowiednio dobrana dieta jak również pielęgnacja gabinetowa i domowa gwarantują sukces.


Czytano: 7767
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum