Informacje

Przemysł kosmetyczny stawia na polifenole? Przemysł kosmetyczny stawia na polifenole? Hot

Wykazują działanie antybakteryjne oraz potrafią niwelować przebarwienia skóry hamując tyrozynazy. O czym mowa? O naturalnych składnikach roślinnych, które zyskują uznanie przemysłu kosmetycznego.

Amerykańscy naukowcy poszukują skutecznej metody koncentracji i stabilizacji korzystnych dla skóry związków bioaktywnych pozyskiwanych z soku z czarnej porzeczki oraz winogron i jego przecieru.

Badacze z North Carolina State University i The State University of New Jersey związki te połączyli z mąką pozyskana z konopii (ang. hemp flour (HF), białkiem izolowanym z soi (ang. soy protein isolate (SPI) oraz białkiem izolowanym z konopii (ang. hemp protein isolate (HPI).

Jakie rezultaty? Największą ilość fenoli, bo aż 77,32 mg∙g-1 wykazał przecier z winogron w połączeniu z białkiem konopii. Z kolei antocyjany zostały najefektywniej otrzymane z połączenia HF i soku z czarnej porzeczki. Ich ilość w tym przypadku wyniosła 8,39 mg∙g-1.

Na tym nie koniec dobrych wiadomości, ponieważ wiemy dodatkowo, że matryce (HPI, HF oraz SPI) wykazały skuteczne hamowania tyrozynazy w warunkach in vitro (do 57,29% dla soku z czarnej porzeczki i matrycy HPI). Ponadto amerykańcy naukowcy zaobserwowali, iż wspomniany sok z czarnej porzeczki ma większą siłę hamowania L-dopaminy powstającej wskutek działania tyrozynazy, niż przecier z winogron.

Na sam koniec trzeba wspomnieć o jeszcze jednym ważnym fakcie, otóż matryce wzbogacone o polifenole dodatkowo skutecznie hamują wzrost flory bakteryjnej w teście przesiewowym wykorzystującym bakterie Staphylococcus aureus.

Czy technologii łączenia i stabilizacji koncentracji polifenoli z białkami możemy wróżyć świetlaną przyszłość w przemyśle kosmetycznym? Czas pokaże, póki co nie ma wątpliwości, że potencjał jest duży.

Źródło: biotechnologia.pl


Czytano: 7730
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum