Informacje

Kobieca lista tortur Kobieca lista tortur Hot

Za ciasne ubrania, zbyt wysokie buty, spalone włosy - to tylko niektóre z poświęceń, na jakie decydują się kobiety, żeby tylko wyglądać "pięknie". Naukowcy przyjrzeli się bliżej temu, co jeszcze znajduje się na kobiecej liście tortur.

Najnowsze badania wskazują, że 72 proc. kobiet cierpiało z powodu niewygodnych ubrań, butów lub zabiegów kosmetycznych, którym się poddało, aby wyglądać lepiej. Kobiety przyznają, że zdarzało im się poparzyć sobie skórę podczas depilacji, albo poparzyć się w trakcie opalania.

53. proc. kobiet zdradza, że zdarza im się cierpieć z powodu noszenia za małych ubrań, szczególnie kiedy rozmiar ubrań noszonych przez kobiety znacznie przekracza ten wymarzony rozmiar. 67 proc. przyznaje, że kupuje ubrania przynajmniej o rozmiar mniejsze, 44 proc. kobiet wyjaśnia, że mniejszy rozmiar ubrań wygląda lepiej.

Wśród najpopularniejszych kobiecych tortur znalazło się noszenie niebotycznie wysokich i niewygodnych butów, do czego przyznaje się 49 proc. kobiet. Dla 48 proc. prawdziwą torturą jest depilacja. 37 proc. kobiet zdarzył się wypadek podczas opalania, które doprowadziło do poparzenia.

Panie równie chętnie i niestety nieskutecznie eksperymentują z włosami - 33 proc. spaliło sobie włosy. Równie niebezpieczne jest eksperymentowanie z kosmetykami, które 26 proc. kobiet przypłaciło reakcją alergiczną.

- Wiele kobiet przyznaje, że musi cierpieć, żeby wyglądać dobrze. Zaskakuje to jak wiele kobiety są w stanie poświecić tylko po to, żeby prezentować się lepiej - zauważa Mark Pearson, prezes MyVoucherCodes, które zleciło badania.

 

Żródło: PAP


Czytano: 7059
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum