Informacje

Waga na wagę złota Waga na wagę złota Hot

Czy będziesz miał/a większą motywację w odchudzaniu jeżeli ktoś zapłaci Ci za każdy zrzucony kilogram? Okazuje się, że tak.

Taki zastrzyk motywacji otrzymali mieszkańcy Dubaju, w którym władze miejskie za każdy zrzucony kilogram nadwagi płacili nawet gramem złota.  Zwyciężyło w tym konkursie blisko 2650 osób.

Organizatorzy kampanii "wasza waga na wagę złota" na nagrody przeznaczyli złoto wartości 762 942 dol. Konkurs trwał od 19 lipca do 16 sierpnia - końca ramadanu, muzułmańskiego miesiąca postu. Nagrody wręczono zwycięzcom w środę - poinformowały w piątek (8 listopada) media w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

Ci, którzy schudli co najmniej o pięć kilo, dostali po dwa gramy złota za każdy kilogram, a ci, którzy` zrzucili co najmniej 10 kg - po trzy gramy.

Zwycięzcą został 27-letni syryjski architekt Ahmad Ebrahim Al Szjech, który schudł aż o 26,7 kilo i dostał w nagrodę 63 gramy złota o wartości 2738 dolarów. 

Nadal waży dużo, bo przystępując do konkursu ważył 146,7 kg. Z otyłością problemy miał od dawna. Schudł zaś dzięki temu, że przede wszystkim zrezygnował z posiłków na mieście i kupowania śmieciowego jedzenia. Ponadto ćwiczył dwa razy dziennie po 45 minut, a kiedy wieczorem wracał do domu, nie korzystał z windy i wchodził na ósme piętro. 

Oprócz niego nagrody zdobyło 2 648 osób, które otrzymały łącznie 16,82 kg złota. 

Drugie miejsce zdobył Indus, który schudł o 23 kg. Twierdzi, że udało mu się to wyłącznie dzięki zdrowszej diecie, rzadkiemu smażeniu potraw na oliwie oraz rezygnacji z węglowodanów, głównie ryżu. Oprócz tego zaczął chodzić szybkim krokiem. Chce kontynuować ten program, bo nadal waży ponad 100 kg. 

Zdobywca trzeciego miejsca, który ważył prawie 117 kg, zrzucił 22. Jadł tylko owoce i warzywa i codziennie uprawiał przez około 45 minut jogging. Także on zamierza trzymać się zasad, dzięki którym schudł. 

W rezultacie kampanii 575 mieszkańców Dubaju schudło o mniej niż 2 kg, ale 1 795 zrzuciło 2-5 kg. Tych najbardziej zdeterminowanych było mniej: 29 pozbyło się ponad 15 kg, a pięciu - ponad 20. 

Także inne kraje Zatoki Perskiej prowadzą obecnie starania o zmniejszenie plagi otyłości wśród swych mieszkańców.

 

Źródło: PAP


Czytano: 5861
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum