Informacje

Zapobiegaj depresji, zanim się rozwinie! Zapobiegaj depresji, zanim się rozwinie! Hot

Już wielokrotnie pisaliśmy, że skala depresji w branży kosmetycznej jest dosyć wysoka.Depresja jest najczęściej diagnozowana u osób między 20. a 40. rokiem życia. Kobiety cierpią na nią dwukrotnie częściej. W Polsce liczbę osób z depresją szacuje się już na 1,5 mln. Osoby pracujące na stanowisku kosmetyczki lub kosmetologa, tuż za opiekunem w domu seniora, są mocno narażone na ryzyko choroby.

Naukowcy z Uniwersytetu Duke przekonują, że depresji można zapobiegać, a kluczem do tego jest wczesne rozpoznanie.

Osoby dotknięte depresją czy stanami lekowymi zwykle szukają pomocy dopiero wtedy, gdy ich stan trwa już tak długo, że trudno z nim żyć - mówi pierwsza autorka pracy, doktor Johnna Swartz. Jeśli badania pokażą wcześniej, że są zagrożeni, mogą w obliczu życiowych dramatów wcześniej zwrócić się o pomoc i nie dopuścić, by sytuacja wymknęła się spod kontroli - dodaje.

Dotychczasowe badania reakcji ciała migdałowatego prowadzono u osób, które miały już za sobą dramatyczne przeżycia. Często byli to żołnierze, odczuwający skutki zespołu stresu pourazowego. Większość z nas jednak nigdy nie znajduje się w takiej sytuacji, a mimo to dobrze byłoby wiedzieć, jak zareagujemy na tak stresujące przeżycia, jak rozwód czy utrata pracy. Okazuje się, że można to zbadać analizując reakcje mózgu na widok zdjęć zagniewanych czy złowrogich twarzy. Ta reakcja często decydowała o naszym przetrwaniu, dlatego jest jedną z najgłębiej zapisanych w naszej naturze.

W badaniach uczestniczyło na początku 753 ochotników. Aktywność ich ciała migdałowatego w odpowiedzi na widok zagniewanych twarzy analizowano z pomocą aparatury funkcjonalnego rezonansu magnetycznego. Co trzy miesiące badani wypełniali potem ankiety, w których pytano ich o stresujące życiowe doświadczenia i reakcję ich organizmu. Około 200 osób wypełniało te ankiety przez średnio dwa lata, w tym najbardziej wytrwali dwukrotnie dłużej. Jak się okazało, im silniejsza była w pierwszym teście reakcja ciała migdałowatego danej osoby, tym większe było ryzyko, że w obliczu stresujących przeżyć osobie tej będą potem towarzyszyły stany depresyjne.

Naukowcy z Uniwersytetu Duke zamierzają zbadać inne, na przykład genetyczne uwarunkowania silnej reakcji ciała migdałowatego. Jeśli udałoby się je potwierdzić, testy genetyczne, pomagające przewidzieć podatność na stres byłyby znacznie prostsze i tańsze do przeprowadzenia niż obrazowanie NMR.

Ze swojej strony życzymy Wam, aby w ten okres zimowy było dużo słońca!

 


Czytano: 8937
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum