Informacje

Obwód talii a migrena Obwód talii a migrena Hot


Otyłość brzuszna jest uznanym, niezależnym czynnikiem ryzyka chorób sercowo-naczyniowych i cukrzycy typu 2, ważniejszym niż wskaźnik masy ciała BMI. Teraz okazało się, że sprzyja także bólom głowy.

Naukowcy z amerykańskiego Drexel University College of Medicine w Filadelfii informują, że występowanie migrenowych bólów głowy może być zależne nie tylko od płci i wieku, ale także od rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w organizmie.

Badania przeprowadzone na grupie ponad 22 000 osób wykazały, że migreny i ciężkie bóle głowy występują znacznie częściej u pacjentów z tzw. otyłością brzuszną. Według kryteriów przyjętych w USA, otyłość brzuszna występuje u kobiet o obwodzie talii ponad 88 cm i u mężczyzn, którzy mają w pasie powyżej 102 cm. Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna przyjmuje jednak bardziej restrykcyjne normy - tj. powyżej 80 cm w pasie dla pań i powyżej 94 cm dla panów.

Badacze odnotowali jednak, że zależność między obwodem talii a migrenami dotyczy tylko osób w wieku 20-55 lat. Gdy analizowano wyłącznie tę grupę wiekową, stwierdzono występowanie migren u 37 % kobiet z otyłością brzuszną i u 29 % kobiet o węższej talii. W przypadku mężczyzn odsetek cierpiących na migreny wynosił odpowiednio 20 % i 16 %.
U pacjentów mających więcej niż 55 lat otyłość generalnie nie miała związku z ryzykiem migren, a w przypadku starszych kobiet nawet nieco zmniejszała częstość występowania migren.
Wyniki badania zostaną zaprezentowane podczas 61. sesji naukowej Amerykańskiego Towarzystwa Neurologicznego (American Academy of Neurology) w kwietniu 2009 roku.

 


Czytano: 5929
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum