Informacje

Masz zmiany trądzikowe na głowie - wylecz je szamponem Masz zmiany trądzikowe na głowie - wylecz je szamponem Hot


Jeden z amerykańskich producentów kosmetyków do pielęgnacji skóry i włosów wprowadził na rynek jedyną w swoim rodzaju przeciwtrądzikową kurację do włosów. Tradycyjnie konkurencyjny rynek produktów do pielęgnacji włosów pozwolił na mikro-segmentację, aby utrzymać wzrost sprzedaży. Najnowszy produkt wydaje się być pierwszym, który aktywnie wpływa na kondycję skóry jednocześnie myjąc i poddając terapii włosy.

Wiele osób skarży się na zmiany trądzikowe pojawiające się na skórze głowy. Ze względu na lokalizację walka z wykwitami jest niestety utrudniona. Większość szamponów, które działają przede wszystkim na kondycjonowanie włosów, sprzyja zatykaniu ujść gruczołów łojowych.

Wprowadzona w zeszłym miesiącu na rynek Ameryki Północnej linia zawiera trzy produkty:  rozjaśniający szampon z kompleksem oczyszczającym (Clarifying Complex-Clearing Shampoon), równoważącą i kontrolującą trądzik odżywkę (Balancing Breakout-Controlling Conditioner) i kurację odtłuszczającą, poprawiającą stan porów (Oil-Reducing Pore-Perfecting treatment).
Celem tej linii produktów jest kompleksowa pielęgnacja włosów. Ma ona zapobiegać powstawaniu nadmiaru sebum, jednego z kluczowych czynników powodujących trądzik, w szczególności na powierzchniach mających stały kontakt ze skórą, takich jak grzywka. Oprócz redukowania poziomu sebum we włosach, produkty zawierają również aktywne składniki, które pomagają zminimalizować wysypkę trądziku i zmniejszyć ryzyko pojawienia się w przyszłości plam.

Kuracja działa w połączeniu z każdym produktem z linii, przy czym skład szamponu jest specjalnie opracowany aby oczyszczać i skórę głowy, eliminując pozostałości poprzednich specyfików, które mogą przyczyniać się do przetłuszczania włosów.
Odżywka pomaga poprawić jakość włosów, powodując, że stają się bardziej miękkie i łatwiej się układają. Dodatkowo, jeśli używana jest z innymi produktami z serii, pomaga zredukować występowanie plam i trądziku poprzez zawarte w niej aktywne składniki.
Kuracja co dwa tygodnie zwalcza problem przetłuszczających się włosów.
Kuracja jest przeznaczona do użytku co dwa tygodnie, a jej celem jest radykalna redukcja nadmiaru tłuszczu we włosach i jednoczesne zwalczanie problemu trądziku poprzez działanie na poziomie skóry, gdzie powstaje sebum.
Seria zawiera mieszankę naturalnych substancji, włączając w to olejek migdałowy, ekstrakt z lawendy, działający bakteriobójczo olejek z drzewa herbacianego, którego aktywnymi składnikami są: methylchloroisothiazolinone, chlorek alkyldimethylbenzylammonium i glikol propylenowy.
Wszystkie 3 produkty zawierają małą dawkę kwasu salicylowego, fitohormon fenolowy, wywodzący się z ekstraktów z roślin, który jest używany do leczenia trądziku, ale może być również włączony w skład produktów do pielęgnacji włosów, aby kontrolować powstawanie łupieżu.

Być może w Polsce pojawią się produkty o podobnym działaniu, obecnie większość jest skierowanych na walkę z łupieżem.


Czytano: 5918
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum