Informacje

Nowy sposób na grzybicę Nowy sposób na grzybicę Hot

 


Kanadyjscy naukowcy z Uniwersytetu w Montrealu dokonali przełomowego w leczeniu grzybicy odkrycia. Z ich badań wynika, że witamina B3 (witamia PP, niacyna) skutecznie ogranicza rozwój drożdżaków, będących jednym z czynników etiologicznych grzybicy.


Grzybica, szczególnie w okresie letnim często daje o sobie znać nam i naszym klientom. Bose wizyty na basenie, kąpiele w nie do końca sprawdzonych zalewach, często sprawiają, że z wakacji oprócz opalenizny i wspomnień przywozimy dodatkowo grzybicę. Niestety, żegnanie się z tym niechcianym towarzystwem często bywa bardzo uciążliwe. Już wkrótce, dzięki odkryciom kanadyjskich naukowców, sprawa może stać się dużo prostsza.

Duża część infekcji grzybiczych jest spowodowana obecnością drożdżaka Candida albicans. Relacjonując najnowsze odkrycia, czasopismo "Nature Medicine" donosi, że witamina B3 blokuje enzym o nazwie deacetylaza Hst3p niezbędny Candida albicans do prawidłowego wzrostu.

Zablokowanie enzymu Deacetylaza Hst3p znacznie zmniejsza zdolność drożdżaków do wywoływania infekcji u myszy. Dowiedziono również, że witamina B3, oprócz tego, że działa na szerokie spektrum drożdżaków z gatunku Candida, to jeszcze hamuje wzrost grzyba Aspergillus fumigatus (kropidlak), który u ludzi wywołuje grzybicę skóry, płuc i może nasilać ataki astmy oskrzelowej.

"Istnieje pilna potrzeba rozwijania nowych metod zwalczania zakażeń Candida albicans, ponieważ są one jedną z wiodących przyczyn infekcji wewnątrzszpitalnych i towarzyszy im duża śmiertelność" ? ocenia jeden z prowadzących badania prof. Martine Raymond.

Według specjalistów z Montrealu, ich najnowsze odkrycia mogą w dużym stopniu przyczynić się do opracowania skutecznych metod walki z infekcjami drożdżakowymi. Zaletą nowej terapii jest znaczna redukcja możliwych działań nieporządanych.

Najlepszymi źródłami witaminy B3, która w rzeczywistości jest mieszaniną dwóch związków (kwasu nikotynowego i amidu kwasu nikotynowego), są: wątróbka, drób, rośliny strączkowe, ryby i orzechy.

Źródło: PAP Nauka 


Czytano: 6870
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum