Informacje

Solaria tracą klientów Solaria tracą klientów Hot

Akcje promujące rezygnacje z opalania w solarium najwyraźniej przynoszą efekty. Jak donosi PAP, Polski Związek Solaryjny zanotował w tym roku 30%-towy spadek ilości punktów oferujących opalanie sztucznym promieniowaniem UV.


Istnieją różne teorie tłumaczące spadek zainteresowania opalaniem w solarium. Zobaczmy co na ten temat mówi prezes Polskiego Związku Solaryjnego.

- Decyzje o likwidacji punktów z łóżkami opalającymi podjęło dużo niewielkich solariów, w których znajdowało się jedno-dwa urządzenia. Ma to swoje uzasadnienie ekonomiczne. Te punkty działały w okresach prosperity, kiedy rynek nie był jeszcze nasycony. Punkty sieciowe, gdzie jest 6-10 łóżek nadal się utrzymują. Oczywiście, notują oni spadek obrotów. Jednak wynika to z sytuacji ekonomicznej, nagonki medialnej, a także zaniechaniach ze strony naszego rządu we wprowadzeniu odpowiedniego prawodawstwa, które powinno obowiązywać w Polsce, tak jak obowiązuje w innych krajach UE– mówi Zbigniew Polakow, prezes Polskiego Związku Solaryjnego.

Mowa tu o rozporządzeniu Komisji Europejskiej i WHO, które ustala nowe normy dotyczące maksymalnych dawek promieniowania emitowanych przez łóżka opalające.

- Od 1 kwietnia 2009 powstało nowe rozporządzenie Komisji Europejskiej, opracowane we współpracy z WHO, które mówi o zmniejszeniu promieniowania w urządzeniach opalających do mocy 0,3 wata na metr kwadratowy. To doskonałe rozwiązanie, które zapewniałoby bezpieczeństwo opalania– tłumaczy mówi Zbigniew Polakow.

Niestety nowe przepisy dotyczą wyłącznie urządzeń wprowadzanych do obrotu. Stary sprzęt nie podlega obowiązkowi dostosowania do nowych wymogów technicznych.

Komisja Europejska pozostawiła krajom członkowskim decyzję, w jaki sposób to rozporządzenie będzie wprowadzone do obowiązującego systemu prawnego. W naszym kraju, mimo naszych zabiegów nie wprowadzono takich przepisów – dodaje prezes PZS.

Źródło PAP Life 


Czytano: 6057
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum