Informacje

Panna Młoda na kontrolowanym Panna Młoda na kontrolowanym Hot

Najważniejszy dzień w życiu kobiety wiąże się z przeróżnymi wyrzeczeniami, ale i przeróżnymi, często dość przerażającymi pomysłami. Przyszła małżonka chcąc wyglądać w dniu swojego ślubu idealnie, nie rzadko decyduje się na zabiegi i ilościowo i racjonalnie zbyteczne. A że panna młoda to klientka wyjątkowo delikatna, to podejście kosmetyczki łagodzącej burzę horrendalnych pomysłów powinno być równie wyważone. Jak sobie radzić w takiej sytuacji?

Obrzęd zamążpójścia dla kobiety to nie tylko uroczystość ślubna i weselna, ale i cała otoczka, której wokół tego się kreuje. Przygotowania do wielkiego dnia rozpoczynają się już więc dużo wcześniej. Przyszła małżonka starannie dobiera zabiegi, dzięki którym w przełomowym dniu swojego życia będzie wyglądać nieskazitelnie. Czasem jednak naturalne przygotowania przeobrażają się w szał konieczności skorzystania z każdego jednego zabiegu, który zamiast pomóc pannie młodej prezentować się doskonale, doprowadzi do skrajnie odmiennego efektu. Niekontrolowane zachowanie panny młodej może się objawiać różnorako. Przekrój zabiegów jest bogaty: od uzależnienia od solaryjnego opalania przez korzystanie z zabiegów ze zdecydowanie zbyt wzmożoną intensywnością, a nawet po poddawanie się niepotrzebnym operacjom plastycznym. Jeśli widzimy, że nasza klientka zdecydowania przesadza, powinnyśmy natychmiast reagować. Po pierwsze wymaga tego nasz profesjonalizm i nasza zawodowa uczciwość. Po drugie jesteśmy pierwszymi osobami, do których klientka zwróci się z ewentualnymi pretensjami, gdy zauważy, że efekt jest całkowicie inny od spodziewanego. Panna Młoda jednak to klientka wyjątkowo delikatna. Stres spowodowany zbliżającym się ślubem, natłok obowiązków, chęć osiągnięcia perfekcyjnego wyglądu obwarowanego dodatkowym „deadlinem” mogą sprawić, że rozmowa nie będzie przebiegać tak gładko, jak moglibyśmy się tego spodziewać. Powinniśmy więc uzbroić się w cierpliwość i postarać się przeprowadzić konwersację jak najostrożniej, jak tylko potrafimy. Nie rozkazujmy i z góry nie negujmy wszystkich pomysłów. Takie zachowanie tylko zaogni sytuację. Tłumaczmy, starajmy się podać jak najwięcej argumentów świadczących o tym, że mamy rację. Bądźmy jak najbardziej profesjonalne. Nie zadzierajmy jednak nosa. Rozmawiajmy z klientką prosto. Podawajmy szczegóły. Za każdym razem zaznaczmy, że zależy nam przede wszystkim na dobru naszej klientki. To nie my wychodzimy za mąż, ale to nie znaczy, że nie zależy nam na dobrym samopoczuciu naszej klientki. Zadowolona klientka to zadowolony usługodawca. Serwujmy dużo przykładów, które pomogą zobrazować klientce całą sytuację. Mówmy o ewentualnych powikłaniach i niechcianych efektach nieracjonalnego i zbyt intensywnego korzystania z zabiegów. Ale nie przesadzajmy. Nie chcemy przecież zastraszyć naszej klientki. Postarajmy się o stworzenie przyjaznej atmosfery. Nie zamieniajmy się we wszechwiedzącego profesora, który przecież zawsze wie lepiej. Postarajmy się raczej wcielić w rolę przyjaciółki, która dbając o dobro swojej koleżanki, stara się ją jak najbardziej przekonać o niepotrzebnym i nadmiernym narażaniu swojego ciała na nieprzyjemności. Panna Młoda to nie najprostszy rozmówca. Z drugiej strony jednak klientka idealna, która chętnie i kompleksowo korzysta z oferowanych przez nas zabiegów. Postarajmy się więc zadbać o to, by równie chętnie zadowolona efektami naszej pracy, polecała nas swoim znajomym w przyszłości.


Czytano: 2472
Ilość publikacji: 79
  Artykuł miesiąca:
  Wyróżnienia:
O autorze: Z wykształcenia i z pasji dziennikarka oraz wizażystka. Obsesyjnie zakochana w pięknym makijażu, barwnej Hiszpanii i psich pieszczotach.


POLECAMY
więcej artykułów autora Kinga Gawryszewska
POLECAMY
więcej artykułów z tej kategorii


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum