Informacje

Kosmetyczka w ciąży Kosmetyczka w ciąży Hot

Zawód kosmetyczki, podobnie jak wiele innych profesji, niesie ze sobą mniejsze i większe zagrożenie dla kobiet będących w ciąży.

Warto dowiedzieć się, jakich zabiegów powinnyśmy unikać wraz z momentem, w którym zajdziemy w ciążę. Czy jest ich wiele? Czy koniecznym będzie pójście na zwolnienie?

Ile głów, tyle opinii. Właściwie niemożliwym jest znalezienie jednej skuteczniej porady na to, jak zachowywać się podczas ciąży, czego unikać, a co jest dla nas dopuszczalne. Organizm każdej pani w końcu jest inny. U każdej kobiety inaczej przebiega sama ciąża, u niektórych łagodniej, inne kobiety muszą zaś być bardziej ostrożne. Właściwą listę rzeczy dozwolonych i niedopuszczalnych powinien ustalić nasz ginekolog, to on najlepiej oceni stan naszego organizmu i jego wytrzymałość.

Wiele kosmetyczek, które znalazły się w podobnej sytuacji dyskutuje na forach i podaje przykładowe zabiegi, które po konsultacji z lekarzem okazały się być nie do końca bezpieczne dla kobiety w ciąży. Pojawiają się tu między innymi zabiegi z użyciem prądu czy zabiegi z ultradźwiękami. Użytkowniczka agnes30 pisze: Jestem w ciąży i zabiegi ultradźwiękowe wykonuje tylko kosmetyczka z którą pracuję. Przy zabiegach prądowych pole magnetyczne jakie wytwarza się w trakcie zabiegu działa również na kosmetyczkę. 

Innymi usługami, które przewijają się wśród tych mających negatywny wpływ na ciążę jest na przykład przedłużanie paznokci. Kaasiowa pisze: Ja natomiast słyszałam ,że przede wszystkim chodzi o wrażliwość organizmu osoby ciężarnej i wysuszanie błon śluzowych oraz zapach co poniektórych produktów. Ponieważ opiłki paznokci w formie naturalnej, pyłu akrylowego jak i opiłków żelu mają wysuszające działanie na błony śluzowe to jeśli nasilają się krwotoki z nosa, a katar jest nieustannie przewlekły - to lepiej sobie darować pazurki. Nie mówiąc już o osobach które pracują na liquidzie wonnym i po odkręceniu buteleczki zaczyna im się kręcić w głowie.

Istnieją też kobiety, które wolą nie ryzykować już od momentu zajścia w ciążę i decydują się na zwolnienie praktycznie na jej początku. Ja w ogóle dałam sobie spokój z pracą, ale miałam ten komfort, że mogłam. generalnie uważam, że będąc w ciąży kosmetyczka powinna trzymać się z daleka od niektórych zabiegów. Wykonywanie masaży może być zbyt męczące. Podobnie jak i wspomniany pedicure, przy którym często siedzi się w niezbyt dobrej pozycji, schylając się uciskasz na brzuch.

Z drugiej strony łatwo jest doradzić pójście na zwolnienie bądź zrezygnowanie z wykonywania niektórych zabiegów na czas ciąży, kiedy nie prowadzi się zakładu kosmetycznego samemu. Wówczas kwestia tymczasowego zastępstwa wydaje się niemożliwa. 

I w takiej sytuacji można sobie jednak poradzić. Warto pomyśleć o tym już na samym początku. Jeśli nasz biznes jest w miarę dochodowy może warto zatrudnić pracownicę, która odciąży nas w momencie, w którym same nie damy już rady wykonywać niektórych zabiegów. Warto też pomyśleć o praktykantkach, które zdążymy przeszkolić zanim zdecydujemy się na zwolnienie.  

Jedno jest pewne. Nie warto ryzykować. Jeśli nie czujemy się na siłach, w pierwszej kolejności dbajmy o zdrowie własne i jak i nienarodzonego dziecka. 


Czytano: 11208
Ilość publikacji: 79
  Artykuł miesiąca:
  Wyróżnienia:
O autorze: Z wykształcenia i z pasji dziennikarka oraz wizażystka. Obsesyjnie zakochana w pięknym makijażu, barwnej Hiszpanii i psich pieszczotach.


POLECAMY
więcej artykułów autora Kinga Gawryszewska
POLECAMY
więcej artykułów z tej kategorii


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum