Informacje

Skin Coach w Polsce? Skin Coach w Polsce? Hot

Współczesne tempo życia wymaga zwiększenia wydajności intelektualnej, skuteczności w działaniu oraz bycia niemal idealnym. W tym wszystkim narodził się nowy zawód - Skin Coach.

Dbałość o samodoskonalenie obecnie przechodzi apogeum i stąd jak grzyby po deszczu powstają nowe rodzaje coachingu. Jednym z nich jest skin coaching, który opiera się na połączeniu wiedzy z zakresy kosmetologii i psychologii. 

Czym w ogóle jest coaching?

To przede wszystkim proces szkolenia przy użyciu metod psychologicznych. Coaching pozwala na ustalenie konkretnych działań, podejmowanie trafniejszych decyzji i pełne wykorzystanie swoich naturalnych umiejętności. Istotą samego szkolenia jest zmotywowanie i towarzyszenie osobie uczącej się, to indywidualna praca z coachem, w której ważne są: przyszłość i teraźniejszość. Osoby poddające się coachingowi uważają, że dzięki metodzie rozwinęli własne umiejętności, talenty oraz pełniej wykorzystali własny potencjał.

A jak to się odnosi do samego skin coachingu?

Jak sama nazwa wskazuje jest to połączenie pielęgnacji skóry z rozwojem osobistym. Posiadanie wiedzy związanej z pielęgnacją skóry oraz odpowiednie wykorzystanie jest gwarancją pięknej i zadbanej skóry. Osoba, która bierze udział w szkoleniu musi być tak zmotywowana, aby sama chciała zmienić swoje dotychczasowe sposoby dbania o skórę. Wiąże się to z nauką na temat budowy skóry, procesów w niej zachodzących, składników kosmetyków, a nierzadko również elementów prawidłowego odżywiania itp.

Sam Skin Coach nie jest nauczycielem. To jakby osoba, która motywuje do zmian nawyków w pielęgnacji skóry. Umożliwia osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów własnej pracy, przy czym pozwala klientowi być sobą i nie naciska na stosowanie konkretnych metod.

Co zrobić, aby stać się Skin Coachem?

W środowisku rozwojowym panuje niesamowita fascynacja tym zawodem. Jeżeli pojawi się u nas chęć zostania Skin Coachem musimy zastanowić się czy ten pasjonujący zawód właściwie jest dla nas. Coaching wymaga ogromnej cierpliwości, otwartości i umiejętności koncentracji przez dłuższy czas. Zastanów się również czy posiadasz cechy dobrego coacha:

  • jesteś cierpliwy/a, uważny/a
  • potrafisz wierzyć w ludzi bardziej niż oni w siebie
  • masz olbrzymią pasję na temat kosmetologii,l psychologii i rozwoju osobistego
  • masz dobre zdolności trenerskie
  • odczuwasz chęć pomocy innym.

W Polsce brakuje przepisów związanych z zawodem coacha. Aktualnie rynek jest otwarty i coachem można zostać bez spełniania żadnych formalnych norm i obowiązków. Powodzenia!


Czytano: 11656
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl
POLECAMY
więcej artykułów z tej kategorii


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum