Informacje

Włosy z nóg można przeszczepić na głowę Włosy z nóg można przeszczepić na głowę Hot

Nowa nadzieja dla łysiejących mężczyzn: do przeszczepienia włosów na głowie można wykorzystać te, które znajdują się na nogach. Pismo "Archives of Dermatology" twierdzi, że znakomicie się one to tego nadają, bo są miękkie i zapewniają naturalny wygląd. Ale nie wszyscy specjaliści się z tym zgadzają.

 Dr. Sanusi Umara, dermatolog z University of California w Los Angeles uważa, że włosy z nóg mogą dać lepszy efekt kosmetyczny niż te, które zwykle pobiera się z tyłu głowy. Te, które są jeszcze na głowie, są wyjątkowo delikatne i po przeszczepie przypominają bardziej meszek niż naturalne włosy. Niezbyt nadają się również do usuwania pełnej łysiny. Poza tym, u niektórych mężczyzn nie ma już żadnych włosów na głowie, które można byłoby wykorzystać do transplantacji.

Jego zdaniem, do usuwania łysiny nadają się włosy z innych miejsc ciała, zarówno z nóg, jak i z brody, klatki piersiowej, a nawet z karku. Można je też zmieszać z włosami z tyłu głowy, dzięki czemu uzyskuje się w sumie od 20 do 30 tys. włosów. W ten sposób można pokryć włosami niemal całkowitą łysinę – twierdzi dr Umara.

Dermatolog opisuje na łamach pisma dwóch pacjentów, u których z powodzeniem przeszczepił włosy. U jednego wykorzystał jedynie włosy pobrane z nóg, u drugiego połączył je z tymi, które pozyskał z tyłu głowy.

Wykonywany tą metodą przeszczep jest jednak dość kłopotliwy i kosztowny. Jest on podzielony na dwa etapy, z których każdy trwa od 3 do 5 dni. A cała procedura trwa prawie rok i trzeba za nią zapłacić w USA od 7 do 10 tys. dol.

Opinie ekspertów co do tej metody są podzielone. Dr. Malcolm Roth, prezes American Society of Plastic Surgeons, chwali, że jest to lepsza technika zapewniająca łysiejącym mężczyznom większe zadowolenie z efektu kosmetycznego.

Dr. Barry DiBernardo, dermatology z Nowego Jorku, twierdzi jednak, że nie jest to nic nowego. Od dawna rozważano wykorzystanie do przeszczepów włosów z różnych miejsc ciała, ale kłopot polega na tym, że są one bardziej poskręcane niż włosy na głowie. Efekt kosmetyczny może być zatemróżny u poszczególnych mężczyzn.

Źródło: PAP


Czytano: 6854
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum