Informacje

Edukacja z opalania - potrzebna od zaraz! Edukacja z opalania - potrzebna od zaraz! Hot

Wydawałoby się, że o niebezpieczeństwach opalania powiedziane było już wszystko. Jak pokazują najnowsze wyniki badań - najwidoczniej nie. Wiosna to najlepszy moment na rozmowę z naszymi klientami o ochronie skóry przed promieniowaniem UV. Kosmetolodzy, misję edukacyjną Polaków czas zacząć!

 Kobiety zbyt rzadko używają kremów do opalania - wynika z badań. Aż 22% ankietowanych przyznało, że nie stosuje preparatów ochronnych. To przerażający wynik, sami przyznacie. Niemal co czwarta Brytyjka ankietowana przez organizację Macmillan Cancer Support nie miała zamiaru stosować podczas zagranicznych wakacji preparatów chroniących skórę przed promieniowaniem UV - informuje serwis BBC News/Health.

Spośród 1500 ankietowanych 22 procent nie stosowało preparatów ochronnych podczas wakacji w ciepłych krajach. W tej niesmarującej się grupie 24 procent tłumaczyło, że nie ulegają poparzeniu, 14 procent uważało preparaty za zbyt kosztowne, a 12 procent uważało, że nie działają.

Także Brytyjskie Stowarzyszenie Dermatologów wyraziło obawy, że zbyt wiele osób ulega poparzeniu słonecznemu, które zwiększa ryzyko nowotworów skóry (według danych tej organizacji poparzenie słoneczne przynajmniej raz w życiu zdarzyło się 92 procent osób, przy czym u co trzeciej miało to miejsce ponad dziesięć razy). Z powodu raka skóry umiera co roku około 2500 mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Podejrzewa się, że polskie wyniki wcale nie są lepsze. Mieszkańcy tej części Europy równie rzadko sięgają po preparaty ochronne, a podawane powody są równie absurdalne. W większości przypadków przyczyną niedostatecznej dbałości o własną skórę jest brak podstawowej wiedzy na temat zagrożeń. Tą lukę trzeba sumiennie zapełniać. Wiosna to najlepszy moment na rozmowę z naszymi klientami na temat ochrony skóry przed promieniowaniem UV. Przedstawiciele branży kosmetycznej powinni podjąć się tego wyzwania i edukować, edukować, edukować...

Jak zaznacza przewodniczący Stowarzyszenia, dr Stephen Jones, nie każda skóra wymaga ochrony w takim samym stopniu - szczególnie narażone są osoby o bladej, łatwo ulegającej poparzeniu skórze oraz ci, w rodzinach których pojawił się rak skóry. Podczas rozmów z osobami odwiedzającymi gabinet nie zapomnij więc wspomnieć czym jest indeks UV, w jaki sposób określić fototyp i kosmetyki z jakim wskaźnikiem SPF będą dla nich najodpowiedniejsze. Kosmetolodzy, czas na was!

Źródło: IAR


Czytano: 5276
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum