Informacje

Hormon młodości DHEA: wspomaga pamięć, koncentrację, poprawia nastrój Hormon młodości DHEA: wspomaga pamięć, koncentrację, poprawia nastrój Hot

DHEA to skuteczna oraz sprawdzona recepta na łagodne przejście menopauzy.

DHEA pod względem chemicznym wykazuje duże podobieństwo do testosteronu i jednego z żeńskich hormonów płciowych, estradiolu. A to dowodzi, że w znacznym stopniu decyduje o naszym wyglądzie, dodaje nam seksapilu i energii.

DHEA, czyli dehydroepiandrosteron, to naturalny hormon sterydowy produkowany z cholesterolu przez nadnercza. Jego właściwości - odkryte przez francuskiego naukowca, prof. Etienne-Emile Baulieu - wydają się wręcz nieograniczone.

Dzięki DHEA nie zachorujesz:

Odpowiada za poziom naszego nastroju, pamięć i koncentrację. Znacznie zmniejsza możliwość zapadnięcia na choroby układu krążenia, oddala ryzyko cukrzycy oraz wykazuje korzystny wpływ na stężenie cholesterolu we krwi. Prawdopodobnie oddala również ryzyko choroby Parkinsona i Alzheimera. Ponadto korzystnie wpływa na przemianę materii (odchudza). I, jak twierdzą naukowcy, to z pewnością nie koniec cudownych zalet tego hormonu. Wyniki kolejnych badań nad jego właściwościami zapowiadają się obiecująco.

Na menopauzę i andropauzę

Najwyższe stężenie DHEA w organizmie człowieka przypada na wczesny wiek dorosły. Potem niestety spada. A wtedy zaczynają się problemy z koncentracją, pamięcią, sercem, ciśnieniem, pojawia się większa podatność na zakażenia wirusowe i bakteryjne. Do tego dochodzi też obniżający nastrój spadek libido. Można temu zapobiec, stosując sztucznie syntetyzowany DHEA. Udowodniono, że podawany kobietom w okresie menopauzy i mężczyznom w okresie andropauzy w znacznym stopniu poprawia jakość życia.

Jeszcze nie tak dawno, kiedy o DHEA nie było tak głośno, w przypadkach tego typu problemów związanych z wiekiem lekarze zalecali terapię estrogenowo -progestagenową u kobiet i terapię testosteronem u mężczyzn. Kiedy jednak badania naukowe dowiodły, że problemy u osób w starszym wieku wynikają nie tylko z niedoborów hormonów płciowych, ale także właśnie spadku DHEA, zaleca się uzupełnianie niedoborów tego hormonu.

 


Czytano: 6434
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum