Informacje

W Łódzkim szpitalu można można leczyć laserem zmiany naczyniowe u dzieci W Łódzkim szpitalu można można leczyć laserem zmiany naczyniowe u dzieci Hot

W dziecięcym Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łodzi od 8 czerwca 2011 r. można przeprowadzać zabiegi lecznicze u dzieci z naczyniakami przy użyciu lasera pulsacyjno-barwnikowego. Zabiegi są refundowane z NFZ.

Większość zmian naczyniowych ma znaczenie wyłącznie estetyczne. Jeśli jednak są położone w tak zwanym pierwszym polu estetycznym na twarzy lub innych odkrytych powierzchniach mogą być przyczyną znacznego dyskomfortu właściciela.

Czasami już w przedszkolu dzieci odczuwają swoją inność, czują się "gorsze" co może wywrzeć piętno duchowe, powodując ograniczanie przez młodego człowieka wielu relacji międzyludzkich i pogarszenie warunków funkcjonowania społecznego. Poprawa wyglądu zmian naczyniowych wpływa na znaczne poprawienie samopoczucia.

Urządzenie które jest dostępne w łódzkim szpitalu służy do leczenia malformacji naczyniowych (zmian i wad naczyniowych), objawiających się najczęściej w postaci płaskich, czerwonych plam na skórze. - Laser powoduje koagulację krwinek i zamykanie naczyń włosowatych, co daje efekt zblednięcia plamy - powiedział dr Przemysław Przewratil z Kliniki Chirurgii i Onkologii Dziecięcej łódzkiego szpitala.

Kierująca kliniką prof. Ewa Andrzejewska podkreśliła, że do tej pory w Polsce w żadnym z dziecięcych szpitali mających pełne zabezpieczenie anestezjologiczne nie można było wykonywać takich zabiegów, bo żaden z oddziałów takiego urządzenia nie posiadał.

Najmłodsze dzieci do tej pory musiały być leczone za granicą. Starsze mogły leczyć się w prywatnym gabinecie medycznym, ale tylko nielicznych stać na takie leczenie. - Do uzyskania skutecznego efektu trzeba powtarzać zabieg 5-10 razy. W niektórych przypadkach nawet więcej.

W znieczuleniu ogólnym jeden zabieg kosztuje w prywatnej przychodni od 2 do 3 tys. zł. Za granicą od 2 do 3 tys. euro - powiedział dr Przewratil.

Dyrektor szpitala prof. Jerzy Stańczyk podkreślił, że jego placówka od dwóch lat starała się w Ministerstwie Zdrowia o zakup lasera, ostatecznie jednak warte 300 tys. zł urządzenie przekazała szpitalowi jedna z fundacji. W łódzkim szpitalu mają nadzieję, że resort zdrowia dokupi za to inny potrzebny szpitalowi sprzęt.

Zdaniem lekarzy około 2-3 procent całej populacji ma malformacje naczyniowe. Do dziecięcego SP ZOZ Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 im. Marii Konopnickiej UM w Łodzi każdego roku zgłasza się kilkuset nowych pacjentów z takimi schorzeniami.

Źródło: PAP / Rynek Zdrowia


Czytano: 14673
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum