Informacje

Kolejne argumenty przeciw „ekologicznym” produktom Kolejne argumenty przeciw „ekologicznym” produktom Hot

Ekologiczne, naturalne, przyjazne środowisku... to słowa, które u większości klientów powodują bezgraniczne zaufanie. Najnowsze badania dowodzą jednak, że tzw. „zielone” produkty, nie są aż tak bezpieczne jak wydaje się większości konsumentów.


Naukowcy z University of Washington przeprowadzili badania, z których wynika, że większość amerykańskich produktów stosowanych w gospodarstwach domowych zawiera toksyczne związki chemiczne. Takie wyniki pewnie nikogo by specjalnie nie zdziwiły, gdyby nie fakt, że wiele z przebadanych produktów miało na etykietach oznaczenia „przyjazny środowisku”.

Przy pomocy chromatografii gazowej zbadano 25 najczęściej używanych środków czystości. Były to min. płyny do mycia naczyń i odświeżacze powietrza. Aż 19 preparatów zawierało toksyczne związki, takie jak aldehyd octowy, formaldehyd, dioksan czy też dichlorometan. Niektóre „ekologiczne” preparaty miały w swoim składzie nawet substancje rakotwórcze.

Autorzy badań twierdzą, że taka sytuacja wynika z braku regulacji prawnych określających, który produkt może być nazywany „naturalnym” i „przyjaznym środowisku”. Podobnie jest w przypadku ekologicznych kosmetyków, które nie muszą tak naprawdę spełniać żadnych dodatkowych wymagań, aby zasłużyć na takie określenie.

Jeśli mamy zamiar zainwestować w naturalne produkty do gabinetu, warto pamiętać o międzynarodowych organizacjach, które certyfikują takie kosmetyki. Chociaż znaczek potwierdzający „ekologiczność” preparatu nie daje nam 100-procentowej pewności, to na pewno świadczy o spełnianiu przez produkt określonych norm produkcyjnych.

Źródło: PAP Life
 


Czytano: 5728
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum