Informacje

Długi sen skraca życie! Długi sen skraca życie! Hot

Niedawno pisaliśmy o doniesieniach naukowych na temat optymalnej dla naszego zdrowia ilości snu. Dla wszystkich zadowolonych z usprawiedliwionego 7 godzinnego odpoczynku mamy niestety złe wieści. Najnowsze badania sugerują, że powinniśmy sypiać znacznie krócej.


Jak donosi Sleep Medicine, najbardziej optymalnym dla człowieka czasem snu jest 5 do 6,5 godzin. Z poprzednich badań, przeprowadzonych przez podobny zespół wynikało, że przesypianie więcej niż 7,5 i mniej niż 6,5 godzin na dobę, wiąże się ze zwiększonym ryzykiem przedwczesnej śmierci.

Naukowców, którzy zorganizowali poprzednie eksperymenty zaniepokoił fakt, że ich odkrycia opierały się wyłącznie na subiektywnej ocenie ilości snu przez samych badanych, dlatego postanowili kolejny już raz przyjrzeć się temu problemowi.

Profesor Daniel F. Kripke, wraz zespołem z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego, przeanalizował dane ok. 450 swoich dawnych pacjentek, które podczas innych procedur diagnostycznych mierzyły długość snu za pomocą małego urządzenia - aktygrafu.

Brano pod uwagę ewentualne wystąpienie nadciśnienia, cukrzycy, przebyty zawał serca, nowotwory złośliwe oraz poważną depresję. Okazało się, że najlepszy stan zdrowia zaobserwowano w grupie pacjentek przesypiających od 5 do 6,5 godziny na dobę. Z kolei najgorsze wyniki zanotowano w grupie śpiącej poniżej 5 godzin w ciągu doby.

Opisane badania pozwoliły nam nie tylko zapoznać się z wiedzą o optymalnej dla nas ilości snu, ale także zauważyć, jak bardzo jesteśmy nieobiektywni w ocenie samych siebie i czasu, jaki poświęcamy różnym czynnościom. Być może warto o tym pamiętać chociażby podczas ustalania grafików oraz planów na kolejne dni.

Źródło: Rynek Zdrowia
 


Czytano: 6651
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum