Informacje

Skuteczna w odmładzaniu jest plastyka kości. Skuteczna w odmładzaniu jest plastyka kości. Hot

Najnowsze badania przeprowadzone przez lekarzy z Uniwersytetu Rochester Medical Center wskazują, że oprócz spadku elastyczności skóry, za widoczne objawy starzenia odpowiedzialne są zmiany w ułożeniu kości twarzy (głównie szczęki).

Na ostatnim spotkaniu Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgów Plastycznych poinformowano, że chirurgia plastyczna będzie rozpoczynać się od korekty kośca, a kończyć liftingiem skóry.
Chirurdzy plastyczni dokonali analizy przypadkowych 120 skanów tomografii komputerowej twarzy i scharakteryzowali zmiany jakie zachodzą w kośccu wraz z upływem lat.

Tomografie komputerowe zostały podzielone w zależności od wieku i płci. Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn utworzono grupy: osób młodych (20-36 r.ż.), osób w średnim wieku (41-64 r.ż.) osób starszych (powyżej 65 r.ż.). Przy użyciu odpowiedniego oprogramowania komputerowego badacze zmierzyli: długość, szerokość i kąt żuchwy.
Naukowcy doszli do wniosku, że wraz z wiekiem dochodzi do powiększania się kości szczęki. Kąt żuchwy bardzo wyraźnie zwiększa się w miarę upływu lat, co skutkuje obniżeniem się dolnej granicy twarzy. Największe zmiany w szczęce zachodzą w okresie przejścia z wieku młodego na średni.


- Szczęka stanowi fundament dolnej części twarzy, a zmiany, które w niej zachodzą dotyczą estetyki całej twarzy - informuje Howard N. Langstein, profesor i kierownik Chirugii Plastyki i Rekonstrukcji na Uniwersytecie Rochester.


- Te pomiary wskazują na znaczny spadek objętości samych kości szczęki, co skutkuje mniejszym podparciem dla tkanki miękkiej dolnej części twarzy oraz szyi - dodał.
To może przyczynić się do obwisłej skóry, spadku projekcji brody i widoczności żuchwy. Tym samym dochodzi do zmiany rysów twarzy.


- Lekarze dość długo uczyli się, że starzenie się twarzy jest spowodowane wyłącznie spadkiem elastyczności skóry - powiedział Langsteing - Chociaż zawsze wiedzieliśmy, że kości wraz z wiekiem ulegają zmianie, aż do tej pory nie docenialiśmy tej kwestii w starzeniu się.


Badania prowadzone przez Langsteina oraz rezydenta Roberta Shaw dowodzą, że kości twarzy stale narażone są na oddziaływanie sił, które reorganizują ich strukturę. Zrozumienie tego faktu zapewne wpłynie na wprowadzenie nowych procedur w chirurgii plastycznej.


Czytano: 7453
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum