Informacje

Cynk lekarstwem na nowotwory Cynk lekarstwem na nowotwory Hot

Chociaż kosmetologia jest bardzo dynamicznie rozwijającą się dziedziną nauki, to nadal nowych odkryć służących jej rozwojowi dokonują głównie naukowcy prowadzący badania na rzecz rozwoju innych gałęzi nauki.

Badania służące rozwojowi medycyny z oczywistych powodów prowadzone w dużo szerszym zakresie niż badania prowadzące do nowych odkryć w kosmetologii. W końcu nasze zdrowie jest zdecydowanie ważniejsze od wyglądu. Ostatnio jednak pojawiły się informacje, które, wprawdzie z małym przymrużeniem oka, mogą jednak nieco podnieść naszą samoocenę.

Specjaliści zajmujący się leczeniem i pielęgnacją skóry już dawno przekonali się o wyjątkowych właściwościach jednego z pierwiastków chemicznych ? cynku. Dermatolodzy, kosmetolodzy i kosmetyczki od dawna używają cynku lecząc oparzenia, stany zapalne i inne problemy skórne. Teraz o tym w dużej mierze zawłaszczonym przez nas pierwiastku przypomnieli sobie również badacze szukający nowych metod leczenia chorób nie koniecznie związanych ze skórą.

Według najnowszych badań Włoskich naukowców już wkrótce będzie możliwe zastąpienie niektórych leków stosowanych w terapii nowotworów środkami zawierającymi kompleks cynku (II). Tradycyjne leki przeciwnowotworowe, oprócz tego, że niszczyły zmienione komórki, przyczyniały się także do pogorszenia stanu zdrowych tkanek. Naukowcy odkryli, że stosowanie cynku zamiast tradycyjnych metod dotychczas używanych w terapii raka, znacznie zmniejsza ilość działań niepożądanych.

Drugą zaletą leków opartych na kompleksie cynku, są dużo niższe koszty terapii. Dotychczas stosowana w leczeniu nowotworów platyna wymagała od pacjentów znacznie większych nakładów finansowych.

Na razie naukowcy dowiedli pozytywnego działania nowego leku w terapii nowotworów prostaty. Przy porównywalnej z tradycyjnymi środkami skuteczności, uzyskiwano dużo mniej objawów ubocznych. Wyniki są bardzo obiecujące.

Źródło: Rynek Zdrowia


Czytano: 5837
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum