Informacje

Debata nad nanocząsteczkami Debata nad nanocząsteczkami Hot

Dyskusja nad nanocząsteczkami pojawiła się ponownie zeszłego tygodnia tuż po angielskim Krajowym Stowarzyszeniu zakazała je z ich zatwierdzonych produktów i wymagane wstrzymanie ich użycie we wszystkich kosmetykach.

Dyskusja nad nanocząsteczkami pojawiła się ponownie zeszłego tygodnia tuż po angielskim Krajowym Stowarzyszeniu zakazała je z ich zatwierdzonych produktów oraz wstrzymania ich użycia we wszystkich kosmetykach.

Nanosurowce były uzywane w kremach anti-age, w kosmetykach do makijażu zawierającego związki mineralne oraz jako filtry UV zawarte w : L?Oréal Paris?s Plenitude Revitalift oraz w Boots Soltan jako ochrona przeciwsłoneczna, późniejsze produkty, w których użyto nanocząsteczek dwutlenku tytanu do stworzenia prawie transparentnego kremu anty UV.

Francuska grupa L?Oreal wyraziła się do Krajowego Stowarzyszenia, że postawione wymagania są nieuzasadnione: "L?Oréal używa tylko nanoemulsji i nanopigmentów których działanie jest absolutnie bezpieczne. Rodzaj produktów opracowanych w kosmetologii różnią się od nanosurowców od innych gałęzi przemysłowych, od ich formy i struktury molekularnej, ich sposobu użycia i sposobu ich interakcji ze środowiskiem?, grupa przekazała w liście mailowym.

Inne związki upierają się, że ich produkty oparte na nanostrukturach powinny przechodzić testy kliniczne, ale badacze muszą jeszcze osiągnąć konsensus mówiący, że ryzyko staje się trudniejsze do oszacowania jeśli przemysł kosmetyczny wykorzystuje szerszy rodzaj materiałów:? Dyrektor Techniczny Londyńskiego Centrum Nanotechnologii (London Centre for Nanotechnology)Takashi Matsuura oświadczył dla CosmeticsNews "Niektóre bezpieczne formuły kosmetyczne takie jak nanocząsteczki są zbyt duże do penetracji skóry. Ale kilka większych koncernów rozpoczęło używać mniejsze formuły do uzyskania lepszego koloru bądź funkcjonalności, i my dokładnie nie wiemy jeszcze czy te są rzeczywiście bezpieczne bądź nie.

Za każdym razem kiedy technologia rozwija się, powinna być rygorystycznie testowana przez organizacje zdrowia, ale nowe produkty są zazwyczaj testowane przez producentów", dodał. W lecie zeszłego roku Europejska Komisja opublikowała raport, w którym oświadcza iż nie odkryto ostatecznego dowodu przemawiającego za tym, iż nanosurowce obecnie używane w kosmetykach powodują zagrożenie zdrowia gdy są aplikowane na normalną skórę.


Czytano: 8361
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum