Informacje

Dwa różne kwasy, dwa takie same efekty Dwa różne kwasy, dwa takie same efekty Hot

Według najnowszych badań używane kwasy: AHA (alfa-hydroksykwasy) bądż BHA (beta-hydroksykwasy)są tak samo skuteczne w leczeniu zarówno łagodnych i ciężkich postaci trądzika.

Badania wykazały, że peelingi z użyciem BHA miały nieznacznie mniej efektów ubocznych, a rezulaty pojawiały się nieco po dłuższym czasie. Oba typy leczenia poskutkowały podobnie w redukowaniu uszkodzeń wywołanych przez trądzik pospolity, który dotyczy 85% wszystkich ludzi w przedziale wiekowym 12-24 lat.

Kwas glikolowy (AHA) oraz kwas salicylowy (BHA) są często używane do rozjaśnienia skóry, zmniejszenia bruzd, zmarszczek, przebarwień, trądzika. Peeling usuwa bardzo cienką warstwę skóry, co wpływa na pobudzenie wzrostu nowej, gładszej skóry. Obydwa rodzaje kwasów pochodzą od związków organicznych. Kwas AHA zawiera taki sam aktywny składnik, jaki został odkryty w trzcinie cukrowej, kwaśnym mleku oraz w soku pomidorowmym. BHA natomiast jest związany z salicyną, której pochodną można odnależć w np. w aspirynie.

Przeprowadzone badania obejmowały 20-u pacjentów objętych umiarkowaną i ciężką postacią trądzika twarzowego. Średni wiek pacjentów wynosił 24 lata, przy czym 13-u z nich było kobietami. U kazdego z pacjentów stosowano peeling chemiczny co dwa tygodnie w okresie sześciu tygodni. Badanie polegało na nakładaniu alfa-hydroksykwasu na jedną połówkę twarzy, a na drugą beta-hydroksykwasu. Osoby nakładające kwasy chemiczne oraz pacjenci nie byli poinformowani, który kwas jest nakładany na każdą część twarzy.

Badania wykazały, że oba typy peelingów chemicznych redukują zmiany trądzikowe w ciągu dwóch pierwszych tygodni. Po pierwszym okresie leczenia u 94 % pacjentów zaobserwowano poprawę zmian trądzikowych po obu stronach twarzy. W miesiąc później, przeprowadzono dodatkowe badania z zastosowanie kwasu beta-hydroksylowego.

Reasumując, obydwa rodzaje kwasów dały tak samo dobre wyniki leczenia oraz takie same efekty uboczne (głównie zaczerwienienie).


Czytano: 8639
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum