Informacje

Zrozumieć alergię Zrozumieć alergię Hot

Naukowcy ze Stanowego Uniwersytetu w Pensylwanii jako pierwsi zaobserwowali na żywych komórkach, że lipidy w błonie komórkowej uczestniczą w reakcji alergicznej. Badania pomogą zrozumieć przyczynę alergii i wpłyną na przyspiesznie odkrycia skutecznego leku.

Zespół naukowców prowadził badania nad cholesterolem, który według nich służy jako platforma dla receptorów łączących się z przeciwciałami (w tym przypadku dla IgE). Immunoglobulina E wiąże się z receptorami, inicjując wytwarzanie histaminy - substancji, która powoduje m.in rozszerzenie światła naczyń krwionośnych.

Pomimo że od dawna są znane powiązania lipidów z reakcją alegiczną, naukowcom z Uniwersytetu Penn jako pierwszym udało się udokumentować ten związek na żywych komórkach:

- Nikomu nie udało się obserwować domen lipidowych, ponieważ są zbyt małe i nietrwałe, aby zobaczyć je w mikroskopie świetlnym - twierdzi Erin Sheets asystent na Wydziale Chemii.

- Podjęliśmy wyzwanie; użyliśmy kombinacji technik obrazowania i spektroskopowych - dodał Ahmed Heikal profesor Wydziału Bioinżynierii.

W pierwszej fazie doświadczenia naukowcy oznakowali dwoma różnymi markerami fluorescencyjnymi błonę komórkową oraz przeciwciała IgE. Następnie wprowadzili alergen, który rozpoczął kaskadę reakcji alergicznych.

Aby potwierdzić tezę, że reakcja alergiczna wymaga udziału domen lipidowych, naukowcy zastosowali fluorescencję opierajacą się na wzbudzaniu molekuł krótkimi impulsami lasera.
Czas, w którym cząsteczki pozostaną w stanie wzbudzonym przed emisją fotonu, dostarcza cennej wiedzy o ich chemicznej strukturze.
W przeprowadzonych doświadczeniach naukowcy dowiedli, że badana błona komórkowa ma dłuższy czas życia w obrębie domeny lipidowej. Badania wykazały również związek domen lipidowych z błoną komórkową połączoną z IgE - zasadniczym czynnikiem wpływającym na reakcję alergiczną.

W przyszłości naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Penn planują rozpocząć badania mające wyjaśnić procesy starzenia się komórek.

 


Czytano: 6596
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum