Informacje

Czas na liczenie...włosów Czas na liczenie...włosów Hot

Opracowano nową zaskakująco prostą metodę badania ilości wypadających włosów - trzeba je po prostu policzyć po trwającym minutę czesaniu.Wyniki pracy dermatologów z USA opublikowano na łamach najnowszego numeru pisma "Archives of Dermatology".

"Dotychczas nie było powszechnie zaakceptowanej standardowej metody określania ilości włosów jaką tracimy każdego dnia" - tłumaczą autorzy pracy. Przyjmowano, że codziennie wypada nam około 100 włosów, ponieważ ze 1000000, które nosimy na głowie około 10 procent jest w fazie spoczynku. Generalnie rzecz biorąc teoria ta jest prawdopodobna, niemniej jednak nie została naukowo potwierdzona i nie zawiera żadnych informacji na temat wpływu wieku i płci na proces wypadania włosów u zdrowych ludzi.

Doktor Carina Wasko, z Baylor College of Medicine w Houston wraz z zespołem badała wypadanie włosów w grupie 60 zdrowych mężczyzn pomiędzy 20, a 60 rokiem życia, bez żadnych oznak łysienia. Wszystkim uczestnikom projektu rozdano identyczne grzebienie i poproszono ich o mycie głowy takim samym szamponem przez trzy kolejne poranki. Czwartego dnia panowie zostali poproszeni o czesanie swoich włosów przez 60 sekund nad ręcznikiem lub poduszką w kolorze kontrastowym do koloru ich włosów, a następnie o policzenie włosów, które wypadły.

Doświadczenie z czesaniem i liczeniem powtarzano przez trzy kolejne dni, tuż przed myciem włosów, a ochotnicy powtórzyli eksperyment jeszcze po kolejnych 6 miesiącach.

Czas na liczenie...włosów

Wyniki badania wykazały, że pomiędzy 20, a 40 rokiem życia mężczyźni tracą codziennie od 0 do 78 włosów, średnio 10,2 włosa w 60 sekundowym teście. Panowie pomiędzy 41, a 60 rokiem życia tracą dziennie od 0 do 43 włosów, średnio 10,3 włosa w teście.

"Podsumowując nasze doświadczenie można stwierdzić, że 60 sekundowy test jest prostą i skuteczną metodą określenia kondycji włosów podczas porannego czesania" - podsumowują autorzy pracy. "Niewielkie różnice pomiędzy poszczególnymi uczestnikami badania wskazują na wiarygodność testu i łatwość jego wykonania przez pacjentów" - dodają naukowcy.

Teraz nową prostą metodą można będzie zbadać wypadanie włosów u kobiet oraz w różnych stanach chorobowych.

 

źródło: PAP

Czytano: 6798
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum