Informacje

Swiatło LED - alternatywą dla botoksu? Swiatło LED - alternatywą dla botoksu? Hot

Naukowcy z Niemiec opisali potencjalną alternatywę dla Botoksu i chirurgii plastycznej. Według przeprowadzonych przez nich badań światło widzialne emitowane przez diodę ektroluminescencyjna (LED), może wykazywać działanie przeciwzmarszczkowe.

W badaniach przeprowadzonych przez Andrei P. Sommer oraz Dan Zhu zwróco uwagę, że diody LED były wykorzystwane przez ponad 40 lat w terapii ran.. Dotychczas naukowcy wiedzieli, że światło emitowane przez LED potrafi przenikać przez skórę wpływając na modyfkację wielu przebiegających procesów, nie znali jednak ich natury fizyczno-chemicznej.

Naukowcy badali oddziaływanie wody z substancjami zawartymi w skórze. Prawidłowa elastyna jest związkiem hydrofobowym, dlatego w środowisku wodnym, w tkankach, jej włókna z łatwością się ślizgają nie przywierając do otaczających tkanek. Wraz z wiekiem do włókien elastyny zostają dołączane aminokwasy, kwasy tłuszczowe oraz sole wapnia, w wyniku czego zaczynają one wykazywać właściwości hydrofilowe. Zmienione włókna elastyny z łatwością przyklejają się do otaczjących tkanek, co prowadzi do zmiejszenia elastyczności skóry.

Niemieccy naukowcy wykazali, że, czerwone światło emitowane przez diody (dł. fali około 670 nm) wpływa na zwiększenie ruchliwości wody otaczającej hydrofilową elastynę i tym samym zmniejsza jej "przyklejanie się" do otaczających takanek

Andrei P. Sommer oraz Dan Zhu przez 10 miesięcy (90 sek. dziennie) naświetlali skórę wokół oczu, silnym czerwonym światłem emitowanym przez diody. Po zakończeniu testów zaobserwowano zwiększenie elastyczności skóry i widoczne zminieszenie zmarszek pod oczami.


Czytano: 7861
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum