Informacje

Nowy lek dla dzieci z łuszczycą Nowy lek dla dzieci z łuszczycą Hot

Europejski Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) wydał pozytywną opinię w sprawie wykorzystania pierwszego biologicznego leku zalecanego w ciężkich przypadkach łuszczycy (w szczególności łuszczycy plackowatej) u dzieci i młodzieży. Daje to nowe szanse na normalne życie dla najciężej doświadczonych przez los małych pacjentów.

Obecnie leczenie dzieci i młodzieży z łuszczycą jest bardzo ograniczone. Jeszcze do niedawna sądzono, że choroba dotyka tylko dorosłych. Dziś przypuszcza się, że łuszczyca ma podłoże genetyczne i może być dziedziczona. Niestety lekarze nie mogą stosować silnych terapii, które przynoszą ulgę dorosłym pacjentom, ponieważ organizm dziecka jest zbyt delikatny. ?Łuszczyca może być bolesnym schorzeniem w każdym wieku? ? powiedział dr n. med. Stevo Knezevic, dyrektor ds. medycznych Wyeth Europa. ?U jednej trzeciej pacjentów cierpiących na łuszczycę pierwsze objawy choroby pojawiają się długo przed ukończeniem 16 roku życia. Ich skuteczne leczenie jest obecnie ograniczone do stosowania dawek w ilości zaaprobowanej dla dzieci i młodzieży.? Dlatego nowoczesne terapie stosowane u dorosłych i prowadzące do znacznego złagodzenia objawów oraz dające możliwości prowadzenia normalnego życia, były niedostępne dla najmłodszych pacjentów.

Obecnie leczenie łuszczycy u dzieci i młodzieży ogranicza się głównie do preparatów do użytku zewnętrznego, stosowanych miejscowo, bezpośrednio na skórę. Podczas gdy środki te mogą być skuteczne w redukcji widocznych zmian skóry i związanych z tym symptomów, są one zwykle polecane w łagodnych i umiarkowanych postaciach łuszczycy u dzieci. W najcięższych efekty leczenia są znikome.

Łuszczyca silnie wiąże się z wyglądem, co jest bardzo dużym problemem w życiu dziecka. Czerwone plamki w widocznych miejscach na ciele to straszne piętno. Niezrozumienie, wyśmiewanie, strach, czasem odraza ? to bardzo częste reakcje otoczenia dorosłych, a tym bardziej koleżanek i kolegów ze szkoły. Dla rodziców najgorsza jest bezradność? Często dolegliwości psychiczne okazują się o wiele poważniejsze od cierpienia fizycznego. Niechęć do siebie, do swojego wyglądu i obawa przed kontaktem z innymi to poważne psychospołeczne skutki łuszczycy. Niestety tu jedynym ratunkiem jest akceptacja środowiska i ukrycie widocznych oznak choroby. Jak jednak zatuszować ślady na buzi, głowie, dłoniach?

Przyszedł czas na nowoczesną medycynę

W Unii Europejskiej już od stosuje się leki biologiczne w najcięższych przypadkach łuszczycy, gdzie standardowe leczenie nie jest w stanie pomóc pacjentom. Ograniczenie ilości przyjmowanych leków, większa swoboda na co dzień i brak widocznych zmian skórnych to efekty leczenia biologicznego. Dorośli pacjenci dobrze znają zalety nowoczesnych terapii. W ostatnich miesiącach zakończyły się badania nad zastosowaniem leków biologicznych u dzieci. Okazało się, że najmłodsi pacjenci również mogą być leczeni w te sposób z bardzo pozytywnym skutkiem. 21 listopada 2008 Europejski Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) wydał pozytywną opinię w sprawie stosowania preparatu Etanercept (Enbrel?) do leczenia dzieci powyżej 8 roku życia i młodzieży w wieku dojrzewania, cierpiących na ciężką postać łuszczycy zwykłej (plackowatej). Jeśli po rekomendacji Komitetu preparat zostanie zatwierdzony przez Komisję Europejską, Enbrel będzie pierwszym biologicznym lekiem zalecanym w ciężkich przypadkach łuszczycy u dzieci i młodzieży.

źródło: inf. prasowa


Czytano: 12417
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum