Informacje

Świecące plastry na nowotwory skóry Świecące plastry na nowotwory skóry Hot

Plaster wyposażony w świecące diody może pomóc w leczeniu nowotworów skóry - informuje "New Scientist". Metoda ta ma zastąpić wykorzystywane dotychczas w terapii fotodynamicznej kosztowne lasery i lampy. Dzięki plastrowi możliwe będzie przeprowadzenie leczenia w domu, co obniżyłoby koszt i rozpowszechniło tą formę terapii. Dzięki temu pacjenci będą leczeni bezboleśnie i unikną okaleczających, pozostawiających blizny zabiegów.

Terapia fotodynamiczna (PDT) jest metodą miejscowego a zarazem wybiórczego diagnozowania i leczenia nowotworów skóry oraz jej stanów przedrakowych.

Leczenie przeprowadza się za pomocą środków fotouczulających oraz światła o określonej długości fali. Terapia ta jest jedyną metodą która niszczącą nowotwór nie uszkadza zdrowych tkanek. Terapia fotodynamiczna stanowi alternatywę dla chirurgii oraz krioterapii. Dzięki jej zastosowaniu pacjenci mogą uzyskać bardzo dobry efekt kosmetyczny i wysoką skuteczność porównywalną a nawet wyższą od leczenia tradycyjnego.

Terapia fotodynamiczna znajduje szczególne zastosowanie w leczeniu raków skóry zlokalizowanych w problematycznych miejscach np. w okolicach oka, na powiekach, skrzydełkach nosa lub na policzkach. Metoda PDT pozwala uniknąć okaleczających operacji po których pozostają trudne do zlikwidowania blizny.

Świecące plastry na nowotwory skóryPodczas stosowania terapii zmianę nowotworową pokrywa się środkiem fotouczulającym, który wnika do komórek nowotworowych. Kolejnym etapem jest naświetlenie czerwonym światłem obszaru skóry poddawanego leczeniu. Pod wpływem światła zachodzi reakcja fotochemiczna niszcząca wybiórczo tylko komórki nowotworowe, pozostawiając nienaruszone zdrowe komórki.

Ważną zaletą terapii fotodynamicznej jest brak wymogów przygotowania pacjenta do zabiegu oraz, że jest on prawie bezbolesny.

Dotychczas do terapii fotodynamicznej wykorzystywano specjalistyczne lasery i lampy, co ograniczało wykorzystanie metody tylko do specjalistycznych klinik.

Brytyjska firma Polymertronics z Banbury opracowała jednak plaster z nadrukowanymi organicznymi diodami elektroluminescencyjnymi (OLED) które uaktywniają przeciwnowotworowy lek, nałożony na skórę w postaci kremu.

Dzięki plastrowi leczenie terapią fotodynamiczną mogłoby stać się standardem, według którego pacjent będzie leczony w domu bez zbędnego okaleczania i blizn.

Technologia powinna trafić na rynek w ciągu dwóch lat.


Czytano: 7861
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum