Informacje

Probiotyki mogą pomóc kobietom po ciąży Probiotyki mogą pomóc kobietom po ciąży Hot

Połóg jest naturalnym okresem poporodowym, w którym cofają się zmiany ciążowe. W całym organiźmie dochodzi do przemian, które nie zawsze korzystnie wpływają na wygląd i samopoczucie kobiety. W tym samym czasie kobieta walczy z nagromadzonymi podczas ciąży kilogramami, które często prowadzą do apatii, braku zadowolenia z własnego wyglądu

Podczas trwania ciąży wiele kobiet bezkarnie podjada liczne słodycze, które w znacznym stopniu prowadzą do otyłości. Dopiero po urodzeniu dziecka młode mamy zauważają problem, gdyż poród nie przyczynia się do utraty nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Pomimo doskonałych ofert wielu gabinetów przygotowanych specjalnie dla przyszłych mam, wiele kobiet rzadko decyduje się na ich odwiedzenie. Tym samym kobiety w ciąży bardzo często wolą spędzać czas na siedzeniu przed telewizorem i podjadaniu bitej śmietany, ciasteczek i ciast, licząc na dobry rozwój dziecka. Skutki są takie, że po urodzeniu maleństwa, niestety waga zmienia się tylko o parę kilo, wody płodowe, łożysko, maleństwo.

W ostatnim czasie naukowcy z Uniwerstytetu w FInlandii przedstawili badania, które dowodzą,że uzupełnianie diety w probiotyki (Lactobacillus i Bifidobacterium) może znacznie szybciej przywrócić odpowiednią wagę kobiet po ciąży.

Efekty stosowania diety połączonej z zażywaniem probiotyków okazały się o 25% lepsze od stosowania samej diety.

Probiotyki można zażywać już podczas trwania ciąży w postaci jogurtów. Oprócz dobroczynnych bakterii, produkty te bogate są w wapń, który jest bardzo ważnym pierwiastkiem w prawidłowym rozwoju dziecka.

Musimy pamiętać, że kobiety będące w ciąży, które odwiedzają gabinety, bardzo często oczekują od nas ogólnych informacji. Oczywiście większość z nich dotyczy pielęgnacji skóry, walki z rozstępami, cellulitem. Warto jednak informowć pacjenta o najnowszysch doniesieniach naukowców, być może dzięki temu pomożemy niejednej mamie w rozwiązaniu wielu problemów.


Czytano: 5785
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum