Informacje

Uprawiasz sporty letnie - masz większe predyspozycje do raka Uprawiasz sporty letnie - masz większe predyspozycje do raka Hot

Lato to czas większych  możliwości do uprawiania sportu. W ciepłe dni wyjmujemy zakurzone rolki, deski windsurfingowe, zabieramy się do ćwiczeń. Czasem bez zbędnych przyrządów udajemy się na najbliższe boisko, aby pobiegać i porozciągać przykurczone ścięgna. Niestety po powrocie z treningu okazuje się, że nasze dłonie, ramiona oraz nos i uszy są ...."spalone".

Przyglądając się sportowcom na letnich olimpiadach rzadko można zauważyć o atletę o jasnej karnacji. Najczęściej kolor ciała jest bordowo - brązowy. W ostatnim Sports Healthopublikowano wyniki badań zgodnie z którymi sportowcy są bardziej narażeni na rozwój raka skóry.

Autorzy artykułu pt.:"Sportowcy mają większe szanse na śmiertelną chorobę" podkreślają, że pomimo pozytywnych efektów działania promieniowania UV na skórę (synteza witaminy D) istnieje również zwiększone ryzyko na rozwój raka skóry. To stwierdzenie dotyczy zarówno sportowców zimowych oraz sportowców letnich dyscyplin.

W sportach zimowych takich jak narciarstwo oraz snowboard przede wszystkim twarz oraz dłonie są narażone na zwiększoną dawkę UV, która, ze względu na odbicie od śniegu oraz wysokość nad poziomem morza, znacznie bardziej dociera do skóry.

Z kolei letni sportowcy: rowerzyści, atleci, osoby uprawiające windsurfing często uczestniczą w treningach i zawodach na pełnym słońcu.

Wilma Bergfeld, kierownik Oddziału Dermatologii w Cleveland, jest przekonana, że należy edukować sportowców i zmuszać do nakładania filtrów przeciwsłonecznych.

Warto pamiętać, że promieniowanie UV nie tylko dociera do naszej skóry gdy odpoczywamy na plaży. Planując trening w ciągu letniego dnia, w celu uniknięcia poparzeń, warto zabezpieczyć przynajmniej twarz, dłonie i ramiona.


Czytano: 6361
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum