Informacje

Światło LED w połączeniu z zieloną herbatą skuteczniej redukuje zmarszczki Światło LED w połączeniu z zieloną herbatą skuteczniej redukuje zmarszczki Hot

Niemieccy naukowcy dowiedli, że użycie technologii LED w połączeniu z balsamem zawierającym ekstrakt z zielonej herbaty wykazuje wysoką skuteczność w redukcji zmarszczek twarzy.

Badacze z Niemiec donoszą o ulepszonym działaniu ich nowej kuracji przeciw zmarszczkom twarzy. Według nich terapia może może stanowić alternatywę dla botoksu i chirurgii kosmetycznej. Nieinwazyjna technika łączy światło o dużym natężeniu emitowane z diod LED z balsamem zawierającym ekstrakt z zielonej herbaty. Naukowcy twierdzą, że działa 10 razy szybciej niż podobna kuracja przeciwzmarszczkowa, która używa samego światła LED.

Andrei P. Sommer i Dan Zhu przypominają, że terapia światłem została po raz pierwszy zastosowana ponad 40 lat temu we wspomaganiu leczenia trudno gojących się ran.

Wyniki najnowszych badań wskazują, że wykorzystanie światła o dużym natężeniu - podobnego do emitowanego przez ekran notebooka, może pomóc w redukcji zmarszczek, pod warunkiem, że zabieg wykonywany będzie codziennie przez kilka miesięcy.
Jednak ekspozycja na intensywne światło LED powoduje również wzrost poziomu reaktywnych form tlenu jako produktów ubocznych, które potencjalnie mogą uszkodzić komórki skóry.

Aby ograniczyć efekt wolnorodnikowy, naukowcy połączyli działanie LED-u z silnym przeciwutleniaczem  (galusanem epigalokatechiny), który występuje w ekstrakcie z zielonej herbaty.

Zabieg ten był testowany przez okres jednego miesiąca. Okazało się, że połączone kuracje dały rezultat w postaci gładszej skóry, zmniejszenia zmarszczek oraz skrócenia bruzd.

Efekty były widoczne 10 krotnie szybciej w stosunku do kuracji z wykorzystaniem samego światła LED.

Coraz częściej w centrach kosmetycznych pojawia się aparatura wykorzystująca światło LED. Najczęściej są to zmodyfikowane głowice emitujące niebieskie, czerwone lub żółte światło lub nakładane na twarz maski LED. Sugerując się wynikami badań, warto zmodyfikować zabiegi i zwiększyć skuteczność terapii.


Czytano: 8685
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum