Informacje

Niskotłuszczowa dieta kluczem do wyszczuplenia sylwetki? Niskotłuszczowa dieta kluczem do wyszczuplenia sylwetki? Hot

Badanie sugeruje, że utrata masy ciała może nastąpić bez jakiejkolwiek aktywnej próby schudnięcia. Kluczem do pozbycia się zbędnych kilogramów ma być jedynie samo wybieranie żywności z niską zawartością tłuszczu.

Osoby biorące udział w badaniach zauważyły, że linia ich talii staje  się szczuplejsza, a poziom złego cholesterolu spada, tylko dzięki temu, że wybierają niskotłuszczowe jedzenie.

Na zlecenie WHO powstał raport sporządzony przez grupę ds. Żywienia i Zdrowia. Badania te są szczególnie ważne, ponieważ nadwaga lub otyłość zwiększa ryzyko wielu nowotworów, choroby wieńcowej i udaru mózgu. Obniżenie całkowitego tłuszczu wiązało się także z małą, ale statystycznie istotną redukcją cholesterolu i ciśnienia krwi, co sugeruje korzystny wpływ na inne główne czynniki ryzyka przyczyn sercowo-naczyniowych.

Badaniu poddano 73. 589 mężczyzn, kobiet i dzieci z w Ameryce Północnej, Nowej Zelandii i Europie. Wyniki pokazują, że jedzenie mniejszej ilości tłuszczu zmniejsza wagę ciała o 1.6 kg, BMI przez +0,56 kg / m² i obwód talii o 0,5 cm. Utrata masy ciała nie była zamierzonym efektem. Dowodzi to, że rezultat spożywania niskotłuszczowego jedzenia występuje także u osób z normalna dietą. Odchudzanie się następowało szybko i waga była utrzymywana przez co najmniej siedem lat.

Najważniejsze to wyrobić sobie nawyk spożywania żywności niskotłuszczowej. Ale nie traktować tego, jak skrajnej diety. Współautorka badań Carolyn Summerbell z Durham University powiedziała: "Zdrowa dieta to jest sposób, aby ​​ludzie mogli utrzymać dobroczynny efekt spadku wagi w czasie. Ćwiczenia i aktywność fizyczna jest dobra dla utrzymania wagi i ma także inne korzyści zdrowotne, ale to nie jest zamiennikiem dla zdrowej diety."

Wniosek naukowców jest jeden- im więcej tłuszczów wyeliminujemy ze swojej diety, tym bardziej schudniemy. Szczególnie tłuszczów nasyconych. Dobra wiadomość jest taka, że możemy przy tym spożywać normalne ilości jedzenia.

Źródło: Eurakalert!


Czytano: 6376
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum