Informacje

Wykorzystanie biomasy do produkcji kosmetyków Wykorzystanie biomasy do produkcji kosmetyków Hot

Nagrodzona Noblem technologia uzyskiwania biomasy zostanie wykorzystana do przekształcania zawartych w niektórych tropikalnych roślinach olejków eterycznych w wysokiej wartości składniki. Będą one stosowane do ochrony przeciwsłonecznej, perfum i innych produktów do pielęgnacji ciała. 

Niedawno w Journal of American Chemical Society opublikowano raport na temat sposobów, które stworzyłyby nowe możliwości gospodarcze dla krajów tropikalnych, gdzie rosną takie rośliny. Co z tego wyniknęłoby dla przemysłu kosmetycznego?

Deryn Fogg, Eduardo dos Santos i współpracownicy tłumaczą, że coraz więcej uwagi poświęca się pozyskiwaniu z materiału roślinnego składników do przygotowywania produktów handlowych  jako zrównoważonego substytutu surowców obecnie uzyskiwanych z ropy naftowej. Postanowili przetestować technologię polegającą na zwiększeniu złożoności substancji występujących naturalnie w roślinach, które stanowią antyoksydanty i inne składniki kosmetyków i perfum.

Aktualne sposoby wytwarzania niektórych z tych składników z roślin są czasochłonne i są po prostu kosztownym marnotrawstwem. Dlatego naukowcy zwrócili uwagę na metatezę olefin (w 2005 Nagroda Nobla w dziedzinie chemii), do pozyskania składników z roślinnych olejków eterycznych używanych w produktach do pielęgnacji ciała.

Badacze opisują zastosowanie w laboratorium metetezy olefin do przekształcania związków zawartych w olejkach eterycznych w bardzo cenne składniki  do produktów pielęgnacyjnych.  "Te metody oferują potencjał dla ekspansji gospodarczej za pośrednictwem zrównoważonej uprawy w krajach tropikalnych, które reprezentują głównych producentów olejków eterycznych"- mówią naukowcy.

Czy pozyskane w ten sposób składniki do produkcji kosmetyków będą zdrowsze niż te, rafinowane z ropy naftowej? I czy w jakiś istotny sposób obniżyłyby się koszty produkcji tych preparatów do pielęgnacji ciała, a co za tym idzie, ich cena na sklepowej półce byłaby niższa? Nie wiadomo.

 

Czytano: 6173
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum