Informacje

Zielona herbata nie pomaga schudnąć Zielona herbata nie pomaga schudnąć Hot

Picie zielonej herbaty, nawet regularne lub zażywanie ekstraktu z niej, nie pomaga w odchudzaniu. Mimo, iż rzeczywiście zielona herbata zawiera substancję przyspieszającą spalanie tłuszczu, udowodniono, że nie ma wpływu na chudnięcie.

Niezależny raport potwierdzający tę tezę został opublikowany na początku grudnia 2012 r. przez Cochrane Database of Systematic Reviews. Naukowcy przeprowadzili randomizowane badania. Analizowano efekty systematycznego, co najmniej trzymiesięcznego, picia zielonej herbaty. U ludzi z nadwagą nie wykazano żadnego efektu odchudzającego.

Jedną trzecią suchej masy zielonej herbaty stanowi galusan epigallokatechiny (ang. Epigallocatechin gallate - EGCG), flawonoid o właściwościach przeciwutleniających. EGCG jest często stosowanym składnikiem suplementów diety, który przyspiesza przemianę materii. Jak wynika jednak z obserwacji badaczy, one również nie działają. Ekstrakt zielonej herbaty, nawet o dużych zawartościach EGCG, nie pozwala uzyskać efektu odchudzającego.

W badaniu udział wzięło 31 zdrowych mężczyzn. Jedna grupa przez tydzień zażywała preparat, zawierający EGCG w ilości odpowiadającej ośmiu filiżankom zielonej herbaty. Osoby z grupy drugiej otrzymywały placebo. Mężczyźni z trzeciej przez sześć dni otrzymywali placebo, a siódmego- suplement.

Wszyscy badani mężczyźni na początku i na końcu tygodnia w jednakowym stopniu ćwiczyli na stacjonarnym rowerze. Badaniu poddano także ich krew, by sprawdzić jak przebiega spalanie tłuszczu. Nie odnotowano jednak zwiększenia spalania tłuszczu u tych osób, które otrzymywały ekstrakt z zielonej herbaty- pisze  „Medicine & Science in Sports & Exercise”.

Źródło: PAP


Czytano: 6126
Ilość publikacji: 2051
  Artykuł miesiąca: 0
  Wyróżnienia: 0
O autorze: Największy Internetowy Magazyn Profesjonalistów Branży Kosmetycznej i SPA. Pierwszy, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijający się portal branżowy o charakterze naukowo - informacyjnym.


POLECAMY
więcej artykułów autora kosmetologia.com.pl


Oko w oko
Mega Oxy najbardziej innowacyjne urządzenie do infuzji tlenowej
Oko w oko
Bezprzewodowy sensor nawilżenia skóry
Oko w oko
Lekarstwo na blizny i zmarszczki?
Oko w oko
Kapsaicyna - za czy przeciw?
Oko w oko
Kurkuma nie ma działania terapeutycznego
Oko w oko
Sylwestrowa stylizacja z Noble Lashes i DDTVN
Oko w oko
Dr Google na wszystko - na urodę, na chorobę
Oko w oko
Uważajcie na kuracje oczyszczające organizm!
Oko w oko
Wydanie specjalne LNE już na rynku!
Oko w oko
Najnowsze badania wskazują, że regularna depilacja woskiem, przycinanie lub usuwanie włosów intymnych maszynką czterokrotnie zwiększają ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Oko w oko
Kosmetyczne limuzyny - wyprzedaż rocznika 2016!
Oko w oko
Zamykanie naczyń na światowym poziomie
Oko w oko
Kolejny Instytut Image
Oko w oko
Wielki sukces 34. Kongresu i Targów LNE!
Oko w oko
Laser frakcyjny co2 w gabinecie
Oko w oko
Oferuj klientom to, czego pragną, a nie to co myślisz, że pragną
Oko w oko
Kosmetolog, który może wykonywać iniekcje - to możliwe?
Oko w oko
Sprzedawaj korzyści, a nie usługi, a salon będzie pełen klientek!
Oko w oko
Kasa fiskalna do salonu kosmetycznego? Mała, elegancka i funkcjonalna!
Oko w oko
Waxperts - Nowa generacja wosków do depilacji!
  Forum